Herkes İçin Mimarlık'tan Kızkapan Köyü Deneyimi

mimarizm.com / 22 Temmuz 2013
Herkes İçin Mimarlık Kızkapan Köyü'nü AnlatıyorAtıl Köy Okulları Projesi kapsamında Kızkapan Köyü'nde bir tasarım atölyesi düzenleyen Herkes İçin Mimarlık Derneği, sonuçları paylaşmak üzere bir toplantı düzenliyor.


Taşımalı eğitim sistemi nedeniyle atıl kalan köy okullarının yeniden değerlendirilmesi için Nisan 2012'de Atıl Köy Okulları Projesi'ni başlatan Herkes İçin Mimarlık Derneği, Edirne-Keşan Kızkapan Köyü'nde gerçekleştirilen tek günlük tasarım atölyesinin sonuçlarını paylaşmak üzere 23 Temmuz Salı akşamı bir toplantı düzenliyor.

Kale Levent Merkez, İbrahim Bodur Konferans Salonu'nda gerçekleşecek etkinlik, saat 19:00'da başlayacak.


Herkes İçin Mimarlık Derneği'nin davet metni şöyle;

"Ülke genelinde sayısı binlerle ifade edilen bu boş okullar, büyük bir kullanılmayan yapı stoku teşkil etmesine rağmen, bunların çok azına yeniden işlev kazandırılmıştı. Biz, genç mimarlar, akademisyenler ve mimarlık öğrencileri olarak bu okulların geleceklerinin ne olacağı bilinmez bir şekilde, yok olmaya yüz tutmasına izin vermek istemedik ve Herkes İçin Mimarlık Derneği olarak, bu büyük yapı stokunun yeniden değerlendirilip, bulundukları bölgelere faydalı hale getirilmesini amaçlayarak bu projeye başladık.Bu proje kapsamında Ordu, İzmir, Erzincan, Konya ve Edirne'de başladığımız çalışmalar devam etmekte.

Bu proje kapsamında Edirne-Keşan Kızkapan Köyü'nde 20 Temmuz 2013'te gerçekleştirilen tek günlük tasarım atölyesinin sonuçlarını ve gözlemlerini paylaşmak üzere herkesi davet ediyoruz. Bu sürecin bir parçası olmak, fikirlerinizle sürecimize katkı sağlamak için size bekliyoruz."


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :