“Dubai-Jebel Ali Havaalanı Kenti Projesi”

mimarizm.com / 07 Mart 2018
Bodrum Mimarlık Kitaplığı 9 Mart Cuma günü, “Dubai-Jebel Ali Havaalanı Kenti Projesi” başlıklı konuşması ile mimar-kent plancısı Orol Ataman'ı konuk edecek.  

Sorumluluğunu üstlendiği birçok projenin raporlarını Bodrum Mimarlık Kitaplığı’na bağışlayarak, kitaplığın araştırmacılara sunduğu birincil kaynaklar içinde değerli bir seçkinin oluşmasına katkıda bulunan Orol Ataman, 9 Mart Cuma günü saat 18.00'de “Dubai-Jebel Ali Havaalanı Kenti Projesi” konulu bir söyleşi ile kitaplığa konuk olacak.

Türkiye'nin uluslararası planlama duayeni; Orol Ataman

Kentsel ve bölgesel planlama alanında Türkiye’nin büyük ölçekli projelerinde görev alan Orol Ataman, son kırk yıl içinde dünyanın birçok ülkesinde planlama uzmanı olarak uluslararası kurum ve kuruluşlarda üst düzey yöneticilik sorumlulukları üstlenmiştir. Meslek örgütlerinde aktif yöneticilik de yapmış olan Ataman'ın, planlama, mimarlık, konut ve turizm üzerine çok sayıda yayımlanmış makalesi bulunmaktadır.

Bayındırlık ve İskân Bakanlığı ile Turizm Bakanlığı’nda 1970’li yıllardan itibaren Türkiye’nin kıyı alanları turizm gelişim planları ile Kapadokya, Van Gölü, Orta ve Doğu Anadolu planlarının hazırlanmasında, Orol Ataman’ın kurduğu ekipler ve kurumsallaştırdığı planlama teknikleri günümüzde hala geçerliliği olan nitelikli ürünler vermiştir. Bu çalışmaların raporlanıp belgelenmesinde Ataman’ın üstlenmiş olduğu sorumluluk sayesinde, Türkiye kıyılarında özellikle son kırk yıl içinde planlanan ve gerçekleşen değişimin karşılaştırması yapılabilmektedir.  

Türkiye’de, uluslararası kuruluşlarla projeler geliştirilmesinde kilit bir yeri olan Çukurova Metropolitan Bölgesi Kentsel Gelişim Planları'nın hazırlanmasından sonra, Mekke ve Kutsal Bölgeler Planlaması ile uluslararası ölçekte görevler üstlenen Ataman, geniş bir coğrafyada eşine ender rastlanan uzun süreli hizmetlerde bulunmuştur.

Etkinlik tüm katılımcılara açıktır. Ayrıntılı bilgi için tıklayın.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :