GMW MIMARLIK

Amber Eroyan / 02 Ağustos 2017
Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali projesi ile İstanbul ofisinin tohumlarını atan GMW MIMARLIK'ın yirmi yıllık serüvenini, ofisin ortakları Dicle Demircioğlu ve Pınar İlki Emekçi'den dinledik.

İngiltere'nin köklü mimarlık ofisleri arasında yer alan GMW Architects'in kıdemli ortaklarından Ali Evrenay Özveren'in liderliğinde, 2000 yılında İstanbul'da kurulan GMW MIMARLIK, havalimanı yapıları konusunda edindiği tecrübeyi bugün başka bir boyuta taşımış durumda. Halen dünyanın önde gelen başkentlerindeki havalimanı projelerine terminal planlaması alanında danışmanlık hizmeti veren GMW MIMARLIK, uzmanlaşmanın getirdiği avantajla, uluslararası standartta projelerin çok daha kısa zamanda hayata geçirilmesine katkıda bulunuyor. 

GMW MIMARLIK'ın kuruluşundan bu yana ekipte yer alan ve 2011'den bu yana ortak olarak ofisin gelişimini yönlendiren Dicle Demircioğlu ve Pınar İlki Emekçi, GMW'da bu kadar uzun soluklu çalışmalarını, Ali Bey'in kendilerine olumsuz piyasa koşullarından korunaklı bir ofis ortamı sunması şeklinde açıklıyor. Hiçbir zaman prensiplerine uymayan bir projeyi yapmak zorunda kalmadıklarını belirten ikili, son dönemde kendilerini en çok heyecanlarndıran gelişmenin ise uluslararası terminal projelerine danışmanlık hizmeti vermek olduğunu ekliyor.

Foster and Partners'ın tasarladığı Kuveyt Havalimanı projesini AECOM ile birlikte yürüten GMW MIMARLIK, önümüzdeki dönemde de uluslararası uzmanlık isteyen projelere devam etme hedefinde...


Kurucu Ortaklar GMW'yu Anlatıyor
Tasarım Ekibi GMW için Ne Dedi?
Künye
Ofis Adı:
GMW MIMARLIK
Sahibi:
Ali Evrenay Özveren, Dicle Demircioğlu, Pınar İlki Emekçi
Telefon:
(212) 327 19 40
Faks:
(212) 260 91 00
Web:
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :