DOCOMOMO 2012: “Türkiye Mimarlığında Modernizmin Yerel Açılımları VIII”

mimarizm.com / 31 Ağustos 2012
DOCOMOMO 2012: “Türkiye Mimarlığında Modernizmin Yerel Açılımları VIII”

DOCOMOMO_Türkiye Çalışma Grubu'nun "Türkiye Mimarlığında Modernizmin Yerel Açılımları" konulu etkinlikler dizisinin sekizincisi, 12- 14 Ekim 2012 tarihlerinde Kocaeli Üniversitesi Mimarlık Bölümü'nün ev sahipliğinde Kocaeli'de düzenleniyor.Toplantıya katkıda bulunmak isteyenlerin; erken 20. yüzyıldan 1970'lere kadar devam eden süreçte üretilmiş olan modern mimarlık örneklerine ilişkin yapı/yerleşim tanıtım formlarını en geç 10 Eylül 2012 gününe dek iletmeleri bekleniyor. 

Başvurunun kabul edilmesinin ardından, önerilen örnekleri görsel ve yazılı belgelerle tanıtan veya yorumlayan poster sunuşları yapılacak. Sunulacak yapıyı / yapı grubunu / yerleşimi tanıtan posterler etkinlik boyunca sergilenecek, ayrıca katılımcılar hazırladıkları yapıyı tanıtan kısa bir sözlü sunuş gerçekleştirilecek.

Davetli konuşmacıların sunuşlarının ve tartışma oturumunun da yer alacağı etkinliğin, 20. yüzyıl Türkiye mimarlığının bugüne kadar belgelenememiş olan örneklerine, özellikle de Ankara, İstanbul ve İzmir gibi büyük kentler dışındaki üretime dikkat çekmesi ve oluşacak yeni bakış açılarıyla dönem mimarlığının yeniden yorumlanacağı bir tartışma ortamı yaratması amaçlanıyor.  


Katılım Koşulları

- Başvurular en geç 10 Eylül 2012 akşamına dek yapılmalıdır.
- Başvuru web üzerinden yapılacaktır.
- Başvuru; sunulacak çalışma ile ilgili ulaşılabilen bilgilerin ilgili web sitesine kayıt olunduktan sonra ulaşılabilen 'Yapı/Yerleşim Tanıtım Formu' nun doldurulması ile tamamlanacaktır. Forma bir adet görsel malzeme (uzun kenarı 15 cm olacak şekilde en az 300 dpi çözünürlükte taranmış tiff dosyası) eklenmelidir.
- Katılımcılar birden fazla konu ile başvurabilecektir.
- Konu önerilerinin seçiminde geçmiş dönemlerde sunulmuş yapı ve yerleşimlerin dikkate alınması ve aynı konuların tekrar ele alınmaması gerekmektedir. Geçmiş yıllarda sunulmuş çalışmalara ilişkin listeye web sitesinden ulaşılabilmektedir.
- Katılımcıların başvurularının kabul edildiği 20 Eylül 2012 tarihine kadar kendilerine iletilecektir. 
- Katılımcıların kabul edilen her konu için etkinlik boyunca sergilenecek bir poster hazırlamaları ve posteri 8 Ekim 2012 tarihine kadar posta ile "DOCOMOMO TÜRKİYE Ulusal Çalışma Grubu Poster Sunuşları VIII KOCAELİ, Kocaeli Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Anıtpark Yerleşkesi 41300 İzmit/KOCAELİ" adresine iletmeleri gerekmektedir. 
- Katılımcıların etkinlikte, hazırladıkları yapıyı / yerleşimi tanıtan 5 dakikalık bir sözlü sunuş yapmaları beklenmektedir.   Sözlü sunuş yapan katılımcılara katılım sertifikası sağlanacak ve çalışmaları etkinlik programı ile özet kitapçığında yer alacaktır.


Düzenleme Kurulu
                                                                          

Elvan ALTAN ERGUT, Orta Doğu Teknik Üniversitesi, DOCOMOMO Ankara Temsilcisi 
Nilüfer BATURAYOĞLU YÖNEY, İstanbul Teknik Üniversitesi, DOCOMOMO Sekreteri    
Doğancan DEMİR, Kocaeli Üniversitesi              
Emre KİSHALI, Kocaeli Üniversitesi
Gül KÖKSAL, Kocaeli Üniversitesi
Nurdan KUBAN, Kocaeli Üniversitesi
Ebru OMAY POLAT, Yıldız Teknik Üniversitesi, DOCOMOMO Eş-Başkanı   
Elif Yeşim ÖZGEN KÖSTEN, Kocaeli Üniversitesi
Yıldız SALMAN, İstanbul Teknik Üniversitesi, DOCOMOMO Eş-Başkanı
Funda TAN, Kocaeli Üniversitesi
İrem USLU, Kocaeli Üniversitesi


Ayrıntılı bilgi ve başvuru için tıklayınız.


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :