Camdan Yansımalar III: "Tasarımın Şeffaf Yüzü"

mimarizm.com / 06 Mayıs 2015
Camdan Yansımalar III: "Tasarımın Şeffaf Yüzü"


İç mimaride cam kullanımıyla ilgili son gelişmeleri paylaşmayı amaçlayan Trakya Cam, "Camdan Yansımalar" adlı konferans dizisinin üçüncüsünü 21 Mayıs 2015 tarihinde Yapı-Endüstri Merkezi'nde düzenliyor.


Türkiye'nin lider düzcam üreticisi Trakya Cam Sanayii A.Ş., 2013 yılında ilkini gerçekleştirdiği ve sektör profesyonelleri tarafından büyük ilgi gören "Camdan Yansımalar" Konferansı'nın bu yıl üçüncüsünü düzenliyor. Trakya Cam tarafından 21 Mayıs Perşembe günü Yapı-Endüstri Merkezi'nde düzenlenecek olan "Tasarımın Şeffaf Yüzü" konulu konferansta ünlü iç mimar ve tasarımcılar, iç mimaride cam ve ayna kullanımının tasarıma katkılarını ve önemsedikleri kavramları aktaracaklar.

Açılış konuşması Trakya Cam Pazarlama Grup Müdürü Ebru Şapoğlu tarafından yapılacak olan konferansa, 2014 yılında Red Dot Design Ödülü'ne değer görülen Autoban'ın kurucularından Seyhan Özdemir, Türkiye'nin önde gelen iç mimarlık ofislerinden Artful'un kurucu ortağı Ece Yalım ve İtalya'nın dünyaca ünlü tasarımcılarından Ennio Arosio konuşmacı olarak katılacak.


Program:

14:00-14:30  Kayıt
14:30-14:40  Açılış
14:40-15:20  Seyhan Özdemir
15:20-16:00  Ece Yalım
16:00-16:40  Ennio Arosio
16:40-17:00  Soru-Cevap
17:00-17:30  İkram

Kayıt için tıklayınız.


Biyografiler:

Ece Yalım
Endüstri Ürünleri Tasarımcısı, Artful Kurucu Ortağı

1988 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü'nden mezun oldu, 1992 yılında New York Pratt Institute of Technology'de, İç Mimarlık bölümünde yüksek lisansını tamamladı. İç mimar Oğuz Yalım ile Artful İç Mimarlık ofisi ile ev, ofis, galeri gibi geniş yelpazede iç mimarlık projelerine imza atmıştır. 2005 yılında Artful bünyesinde kurdukları Ece Yalım Design Studio Ürün Tasarım Departmanı ile iç mekan tasarımlarını, ürün tasarımlarıyla desteklemişlerdir. 2004 yılından itibaren ODTÜ Endüstriyel Tasarım Bölümü'nde ders vermeyi sürdürmektedir.


Ennio Arosio
Endüstri Ürünleri Tasarımcısı, Uluslararası Tasarım Danışmanı

1943 yılında Lissone'de doğan Ennio Arosio ünlü bir İtalyan tasarımcıdır. 1970'lerden itibaren mobilya sektöründe, mobilya tasarımına yönelik olarak uluslararası birçok marka ile çalışmıştır. Arosio için tasarım, ihtiyaçların ve arzuların gözlemlenerek  gerçek hayatın yorumlanmasıdır. Tasarım anlayışı araştırma ve gündelik hayata dayanmaktadır. Halen, birçok mobilya firmasına iletişimden pazarlamaya, projelendirmeden sergilemeye kadar yaratıcı danışmanlık hizmeti vermektedir.


Seyhan Özdemir
Mimar, Autoban Kurucu Ortağı

1998 yılında Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Mimarlık bölümünden mezun oldu. 2003 yılında Sefer Çağlar ile birlikte Autoban'ı kurdular. Autoban, mimarlık, iç mimarlık ve ürün tasarımı gibi alanlarda çalışan, multidisipliner bir tasarım stüdyosudur. Ulusal ve uluslararası birçok ödülü bulunan Autoban, Azerbaycan Bakü Heydar Aliyev Havalimanı iç mimari projesi ile 2004 yılında Red Dot Design ödülünü almıştır.


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :