“Batılılaşan İstanbul’un Ermeni Mimarları” Paneli

mimarizm.com / 13 Aralık 2010
“Batılılaşan İstanbul’un Ermeni Mimarları” Paneli İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti etkinlikleri kapsamında, Uluslararası Hrant Dink Vakfı ve HAYCAR Mimarlar ve Mühendisler Dayanışma Derneği'nin işbirliğiyle hayata geçirilen "Batılılaşan İstanbul'un Ermeni Mimarları" sergisi İstanbul Modern Sanat Müzesi'nde açıldı. Küratörlüğünü mimar Hasan Kuruyazıcı'nın yaptığı ve 2 Ocak 2011 tarihine kadar açık kalacak sergi, İstanbul'un şekillenmesinde rol oynayan ve bugün adı unutulmuş Ermeni mimarların katkılarını ortaya koymayı amaçlıyor.

Sergiyle eşzamanlı olarak yayımlanan kitaba, makaleleri ile katkıda bulunan yazarların katılacağı panel, 14 Aralık Salı günü, 14.00-17.00 saatleri arasında İstanbul Modern Sanat Müzesi Sinema Salonu'nda gerçekleştirilecek.

Hasan Kuruyazıcı'nın moderatörlüğünü üstlendiği panelin konuşmacıları ise, Prof. Dr. Edhem Eldem (Boğaziçi Üniversitesi), Prof. Dr. Afife Batur (İstanbul Teknik Üniversitesi), Dr. Ahmet Ersoy (Boğaziçi Üniversitesi) ve Dr. Elmon Hançer (Sanat Tarihçisi).

 
İlişkili Haberler
Doç. Dr. Eva Şarlak ile
İlişkili Haberler
Küratör Hasan Kuruyazıcı ile
İlişkili Haberler
Osmanlı Modernleşmesinin Mimarları
İlişkili Haberler
Literatüre Kazandırılan Makaleler
İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :