2016 Ytong Mimari Fikir Yarışması - Dijital Kolokyum

mimarizm.com / 06 Haziran 2016
Yenilikçi yöntemiyle dikkat çeken Ytong Mimari Fikir Yarışması'nda bu yıl sosyal medyadan canlı yayınlanacak “Dijital Kolokyum” ile yine bir ilke imza atılacak.

Katılımcıların 1 Haziran’a kadar siteye yükledikleri projeler, dijital kolokyum süresince, yarışmaya kayıt anında sistemin otomatik atadığı rumuzlar ile tanımlı olarak, yarışma web sitesinde herkese açık ve eş zamanlı olarak yayınlanacak.

6 Haziran’da önce jüri projeleri değerlendirecek, ardından 7 Haziran’daki canlı yayında ‪‎tüm projeler Dijital Kolokyum üzerinden tartışmaya açılacak. 

7 Haziran Salı günü 09:30-14:00 saatleri arasındaki canlı yayını www.ytongakademi.com sitesinden takip edebilir, aşağıdaki sosyal ağlar üzerinden sorularınızı ve yorumlarınızı #dijitalkolokyum etiketiyle paylaşabilirsiniz. 

Twitter: www.twitter.com/turkytong
Facebook: www.facebook.com/turkytong 

Yarışmacılar 21 Haziran’a kadar dijital kolokyum sayesinde edindikleri görüşleri değerlendirmekte ve fikir projelerini geliştirmekte serbesttir. Geliştirilen fikir projeleri, sistemin atadığı rumuzlar aynen kullanılarak 21 Haziran gününe kadar tekrar yüklenebilir. Değerlendirmede bu yüklemeler dikkate alınacaktır. Tekrar yükleme yapmayan katılımcılar, 1 Haziran’da (ön proje yükleme gününde) yükledikleri fikir projeleri ile değerlendirmeye alınır.

Yarışmacılara dijital kolokyumda hangi gün ve saat aralığında projesinin yorumlanacağı bildirilecektir.

Dijital kolokyum kaydedilerek, yarışma sitesinden tekrar yayınlanacaktır.

2016 Ytong Mimari Fikir Yarışması hakkında:

“YERSİZLİK İÇİN BİR YER” konulu 2016 Ytong Mimari Fikir Yarışması, güncel öneminin yanı sıra arka planında barındırdığı geniş çeşitlilik içinde “göç”, “mültecilik”, “mekân” ve “aidiyet” sorununa odaklanıyor. Yarışma detaylarını ve şartlarını buradan inceleyebilirsiniz.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :