TOBB ETÜ İçmimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü Mezuniyet Sergisi 2018

mimarizm.com / 02 Mayıs 2018
TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi (TOBB ETÜ) İçmimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü Mezuniyet Sergisi, 7 Mayıs Pazartesi günü TSMD Mimarlık Merkezi’nde ziyarete açılıp, bir hafta boyunca izlenebilecek.

TOBB ETÜ İçmimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü, İÇT402 dersi kapsamında bu yıl, proje konusu olarak Ankara Gençlik Parkı sınırları içerisinde bulunan tarihi Göl Gazinosu yapısına, çağdaş gençlik merkezi işlevini kazandırmaya yönelik yeniden işlevlendirme problemi çalışıldı. 

Tarihi Gençlik Parkı ve Göl Gazinosu - Çağdaş Gençlik Merkezi zıtlıkları ve ortaklıkları üzerine kavramların üretilmesi ve bu kavramların somutlaşarak biçim kazanması amaçlandı. 12 haftalık ders sürecinde çalışılan proje, yeniden işlevlendirme mantığı odağında geliştirildi.

Öğrenciler, belirledikleri temalar üzerinden spor yapma, öğrenme, sosyalleşme, kolektif etkinlikler gerçekleştirme gibi rekreatif aktivitelere cevap veren mekan kurguları içeren projelerini, iki ve üç boyutlu anlatımlar ve dijital animasyonlar üzerinden sunacaklar.

Sergi, 16 Mayıs'a kadar hafta içi 10:00 - 19:00 saatleri arasında TSMD Mimarlık Merkezi'nde izlenebilir.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :