Refik Anadol: Makine Hatıraları: Uzay

mimarizm.com / 11 Mart 2021
Refik Anadol’un yeni kişisel sergisi "Makine Hatıraları: Uzay", 19 Mart - 25 Nisan 2021 tarihleri arasında PİLEVNELİ Dolapdere’de sanatseverlerle buluşacak.

PİLEVNELİ, üç yıl aradan sonra Refik Anadol’un yeni kişisel sergisine ev sahiğliği yapıyor. 19 Mart - 25 Nisan 2021 tarihleri arasında PİLEVNELİ Dolapdere’de izlenebilecek sergide, Anadol’un daha önce sergilenmemiş son dönem çalışmaları yer alacak. “Makine Hatıraları: Uzay”, sanatçının PİLEVNELİ bünyesinde düzenlenen üçüncü sergisi olacak. Anadol’un ilk galeri sergisi “Şüpheci Müdahaleler”, 2012 yılında yine PİLEVNELİ çatısı altında izleyiciyle buluştu. 

“Makine Hatıraları: Uzay”, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin özel desteğiyle; Borusan Otomotiv’in Türkiye distribütörü olduğu BMW, İBB iştiraklerinden Kültür AŞ, Samsung Galaxy S21 Serisi ve TurkishBank ana sponsorluğunda hayata geçiyor. Beyoğlu Belediyesi’nin de destek verdiği serginin katılımcı sponsorları ABC Deterjan, Atelier Rebul, Fuudy, Jotun, Kahve Dünyası Algötür, MG International Fragrance Company, Swissôtel The Bosphorus Istanbul; medya sponsoru Joy FM; reklam ve tanıtım sponsorları ise City’s, IstanbulArtNews, Just Work, Kentvizyon, Panoffect ve Panout.

Los Angeles’ta bulunan Refik Anadol Studio’nun İstanbul'da bugüne kadar gerçekleşen en kapsamlı kişisel sergisi “Makine Hatıraları: Uzay”, astronomik araştırmaların insanlık tarihindeki yerini gözler önüne seren ve uzayla ilgili büyük veri kümelerine ışık tutan yeni bir kavramsal çerçeve sunuyor. Sergi, görünmez uzay verilerini, kamusal sanat sayesinde dışa vurulabilen duygularla birleştirip şiirsel metaforlar oluşturuyor. 

“Makine Hatıraları: Uzay”, 19 Mart itibarıyla Pazar hariç her gün 10:00-18:00 saatleri arasında ücretsiz olarak izlenebilecek. Covid-19 tedbirleri dolayısıyla hafta sonu kısıtlamalarında değişiklik olması durumunda sergi Pazartesi hariç her gün 10:00-18:00 arasında gezilebilecek.

 

*Tedbirler dolayısıyla sergiye aynı anda sınırlı sayıda ziyaretçi alınacaktır. Mekandaki ziyaretçilerimizin dışarıya çıkışıyla birlikte yeni ziyaretçiler içeriye girebilecektir. Girişte ateş ölçülecek ve HES kodları kontrol edilecektir. Galerinin her alanı pandemi tedbirleri çerçevesinde düzenli olarak temizlenmektedir. Her gün ateşleri ölçülen galeri çalışanları, sizleri gerekli koruyucu ekipmanlarla karşılayacaktır. Galeri içerisinde dezenfeksiyon noktaları bulunmaktadır. Ziyaretçilerin sergiyi gezerken kısa süreli de olsa maskelerini çıkarmaları yasaktır. Sergimizin bir bölümü galoş ile gezilecektir. Dilerseniz yanınızda galoş getirebilir ya da galerimizden ücret karşılığı temin edebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayın


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :