Mavi

mimarizm.com / 29 Eylül 2023
Birbirinden farklı kültür ve sanat etkinliklerine ev sahipliği yapan Tasarım Parkı’nın, 6 sanatçı ile hayata geçirdiği “Mavi” sergisi 13 Ekim’e kadar ziyaret edilebilir.

Mavi sergisi; mavi rengini başlangıç noktası olarak ele alan ve üretimlerini kendi özgün konseptlerine taşıyan 6 farklı sanatçının eserlerini bir araya getiriyor. 

Küratörlüğünü Koray Arman’ın üstlendiği sergide sanatçılar, izleyicileri mavinin farklı ton ve kullanım şekillerini eserlerine taşıyıp dönüştürdükleri bir yolculuğa davet ediyor. Karma sergiye katılan sanatçılar ; Burcu Batmaz, Burçin Belentepe, Cansu Dinç, Damla Açıl Karakurt, Efkan Sarıahmetoğlu ve Nilay Sorgüven “Mavi” rengini farklı anlamlarla birleştirip farklı bir sanat tadı yarattılar.

Tasarım Parkı’nda 13 Ekim tarihine kadar ziyaret edilebilecek olan sergi, sanatseverlere yazın bitişi ve yeni dönemim başlangıcını, mavinin tonları arasında deneyimleyebileceği bir izlek sunuyor. Sergiyi Tasarım Parkı’nın yeni adresi Moda'da 100 numarada ziyaret edilebilir.

*

Tasarım Parkı Hakkında
2010 yılında kurulan Tasarım Parkı, Kadıköy Moda’da, tasarım ve sanatseverleri bir araya getirerek Anadolu Yakası’nın sanat ve tasarım etkinliklerine ev sahipliği yapıyor. 2022 yılında Moda’daki yeni yerinde, sanatseverlerle farklı kurumları buluşturarak, tasarım, mimarlık, teknoloji ve yaratıcı disiplinler odaklı etkinlik ve atölye çalışmalarını gerçekleştiriyor. 2021 yılında Londra’da Design Park oluşumuyla da çalışmalarına başlayan Tasarım Parkı kurucusu Tasarımcı ve Y. İç Mimar Nursema Öztürk, sanat ve tasarım etkinliklerine yenilikçi bir bakış getirerek farklı kitleleri Tasarım Parkı’nda buluşturmaya devam ediyor.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :