Koleksiyon / İstanbulSMD, CM Mimarlık'ı Ağırlıyor

mimarizm.com / 15 Şubat 2013
Koleksiyon / İstanbulSMD, CM Mimarlık'ı Ağırlıyor

Koleksiyon ve İstanbul Serbest Mimarlar Derneği'nin (İstanbul SMD) uzun soluklu ortak çalışması "Koleksiyon / İstanbul SMD Mimarları Ağırlıyor" projesi CM Mimarlık'ın konuk olacağı dokuzuncu sergi ile devam ediyor.

Koleksiyon Büyükdere Merkez Kampüsü'ndeki Koleksiyon Galeri'de 27 Şubat 2013 Çarşamba günü açılışı yapılacak sergi, CM Mimarlık'ın çalışmalarını mimarlık ve tasarım meraklılarıyla buluşturacak.


CM Mimarlık

2001 yılında Istanbul'da kuruldu. Mimarlık ve iç mimarlık alanlarındaki faaliyetlerini devam ettiren CM Mimarlık bünyesinde birbirinden çok farklı ölçekteki konut yapıları, eğitim yapıları, karma kullanıma yönelik projeler, kentsel tasarım projeleri, kültürel yapılar, ofis yapıları, renovasyon ve restorasyon projeleri, turizm ve konaklama yapıları, ticari yapılar, endüstriyel yapılar ve yarışma projeleri üretiliyor. Fiziki konum, zaman-yapım maliyeti ekonomisi, kullanıcı ve fonksiyonel kriterlerin doğru, estetik ve bilimsel şartlar doğrultusunda paralel ele alınarak, üslup ve genel geçer eğilimlerin baskısı altında kalmadan, çağdaş, teknolojik, çevreye duyarlı bir tasarım anlayışı izleniyor. CM Mimarlık ekibi mimarlığın yanı sıra müzik başta olmak üzere sanatın farklı alanlarındaki platformlarda da üretimlerine devam ediyor. İtalyan Edizioni Zero dergisi tarafından İstanbul Tasarım Bienali kapsamında hazırlanan İstanbul Tasarım Rehberi'ne mimari danışmanlık, Depo'da düzenlenen "Uzayda Bir Elektrik Hasıl Oldu: 1960'larda Müzikli Türkiye" sergi tasarımı, İz TV tarafından hazırlanan "İstanbul'un Yüzleri / Cem Sorguç'la Gazhaneler" belgeseli, Açık Radyo'da uzun yıllardır devam eden ve Cem Sorguç tarafından hazırlanarak sunulan "Ahtapot'un Bahçesi" ile gene CM Mimarlık bünyesinde yer alan Tolga Yağlı'nın "Ay Palas" müzik programı ekibin bu üretimlerinin en güncel örneklerinden bazıları.

Cem Sorguç
1968 yılında Mardin'de doğdu. Babasının bürokrat kimliği nedeniyle Mardin, Burdur, Çanakkale, Antalya'da geçen çocukluk ve ilk gençlik yılları akabinde 1986 yılında Mimar Sinan Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü'nde başladığı mimarlık eğitimini 1993 yılında tamamladı. 1987-1992 yılları arası yarı zamanlı, 1992-2000 yılları arası ise tam zamanlı olarak mimari proje ve saha/şantiye mimarlığı yaptı. 2000 yılından beri kurucusu olduğu CM Mimarlık Ltd. bünyesinde mimarlık yapıyor. Mimarlık ediminin yanı sıra uzun süre basın sektöründe edebiyat, müzik, siyasi dergicilik ve yazarlığı yaptı. 16 yıldır da Açık Radyo'da programlar hazırlayıp sunmaktadır. Mimarlar Odası ve İstanbul Serbest Mimarlar Derneği (İSMD) üyesidir. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi mimari proje atölyesinde ve İTÜ Mimarlık Fakültesi Yüksek Lisans Programı'nda davetli öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır.

Sergi, 27 Şubat - 19 Nisan 2013 tarihleri arasında Koleksiyon Büyükdere Merkez Kampüsü'ndeki Koleksiyon Galeri'de gezilebilir. Etkinliğin Facebook sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

 


İlişkili Haberler
Cem Sorguç ile...
İlişkili Haberler
CM çalışanları ile...
İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :