Doğumunun 100. Yılında "Geleneksel Mimarinin Şairi" Nail V. Çakırhan

mimarizm.com / 29 Mart 2010
Doğumunun 100. Yılında "Geleneksel Mimarinin Şairi" Nail V. Çakırhan Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi, Türkiye'nin ilk çıplak beton uygulaması Karatepe Açık Hava Müzesi projesini başarıyla gerçekleştiren, geleneği yadsımadan da kültürel bir duyarlılığın yerleşip gelişebileceğini, tasarımını ve uygulamasını yaptığı yapılarla Akyaka'da kanıtlayan, Ağa Han Mimarlık Ödülü sahibi, Nail V. Çakırhan'ı  "Doğumunun 100. Yılında Geleneksel Mimarinin Şairi; Nail V. Çakırhan başlıklı bir sergi" ile anıyor. Serginin fotoğrafları Reha Günay'a ait.

İKF (İstanbul Kültür Forumu) ile birlikte düzenlenen, küratörlüğünü Nail V. Çakırhan'ın arkadaşı M. Melih Güneş'in üstlendiği, Çakırhan'ın özel eşyalarından, mektuplarından, yapılarının eskiz ve fotoğraflarından oluşacak sergiye Nâzım Hikmet, Attila İlhan, Can Yücel gibi yakınlarının kendisi için yazdığı şiirler, notlar eşlik edecek.


2 Nisan 2010 Cuma günü 19.00'da gerçekleştirilecek olan serginin açılışı kapsamında bir de söyleşi yapılacak. M.Melih Güneş'in yürütücülüğündeki toplantıya Hamdi Yücel Gürsoy, Nursel Duruel, Oktay Ekinci ve Rasih Nuri İleri konuşmacı olarak katılacak.

Etkinliğin SMG kapsamında 2 kredi olarak değerlendirileceği belirtiliyor.
İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :