“Bir Bale Temsili Nasıl Hazırlanır?”

mimarizm.com / 28 Mart 2018
Kadıköy Belediyesi Süreyya Operası, Türkiye'de ilk defa gerçekleşen "Bir Bale Temsili Nasıl Hazırlanır?" sergisine ev sahipliği yapıyor.

Bir bale gösterisi sahneye nasıl konur? Kıyafetler nasıl hazırlanır? Kıyafetlerinden koreografisine izleyiciyi büyüleyen bir temsil hangi aşamalardan geçer?

Tüm bu sorular, Kadıköy Belediyesi Süreyya Operası’nda düzenlenen sergi ile yanıt buluyor. Kadıköy Belediyesi ile İstanbul Devlet Opera ve Balesi'nin işbirliği ve ortak çalışmasıyla Türkiye’nin ilk bale sergisi Süreyya Operası fuayesinde açılıyor.

Bir Bale Temsili Nasıl Hazırlanır? sergisi, izleyicilere hem bale sanatının temel ve genel özelliklerini ana hatlarıyla yansıtıyor hem de bir eserin izleyicinin karşısına çıkıncaya kadar hangi hazırlık aşamalarından ve çalışmalardan geçerek oluştuğunu anlatıyor. 

Sanatçıların bir bale temsiline nasıl hazırlandıklarını anlattıkları sergide, açıklayıcı fotoğraf ve çizimler de yer alıyor. Sergiyi gezenler ayrıca bir temsilin hazırlanmasını 20 dakikalık bir video filminden de izleyebilecekler.

Süreyya Operası fuayesinde 31 Mart - 2 Haziran 2018 tarihleri arasında ziyarete açık kalacak olan sergi, pazar günleri hariç hafta içi 10.00-18.00, cumartesi ise 10.00-14.00 saatleri arasında gezilebilir.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :