Anadolu'dan Genç Sanat 1

mimarizm.com / 25 Şubat 2015
Anadolu'dan Genç Sanat


Dairesel hareket sistemlerinde yani dönen sistemler için başlangıçta duran bir cisim hareket başladığında dışa doğru kayma eğilimi gösterir; cisim merkezden dışa doğru bir ivme kazanır. Newton'a göre bu cisme ivmenin yönünde bir kuvvet etki ediyor olması gerekir. İşte bu kuvvete merkezkaç kuvveti diyoruz.

Sanatın merkezde konumlanma durumuna merkezkaç kuvvetiyle yaklaşırsak, sanatın ivme kazandıkça merkezden çevreye doğru kayması gerekir. İstanbul, önceleri uluslararası arena için bir merkez dışıyken, günümüzde bir merkez olmaya başladı. Böyle olunca da metropoldeki üretim dışarıya taşmaya, manifestolar kabına sağımamaya, yapılan etkinlikler çeper içinde birer röper noktası, rol model olmaya başladı.

Bu ortamda ‘Anadolu'da neler oluyor?' sorusuna yanıt arayan Turkmall Sanat, Anadolu'nun çeşitli kentlerindeki sanat okullarında gerçekleşen üretimi galeriye taşımak ve bir paylaşım ortamı oluşturmak amacıyla ‘Anadolu'dan Genç Sanat' başlıklı sergi dizisini başlatıyor. 20 Şubat - 24 Mayıs 2015 tarihleri arasında izelenebilecek ilk sergiye, Anadolu'nun beş şehrinden 11 genç sanatçı katılıyor.

Serginin açılış kokteyli, 26 Şubat Perşembe günü saat 19:00'da Turkmall Ağaçlı Ofis'de yer alan Turkmall Sanat'ta yapılacak.


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :