Açık Stüdyo Günleri 2020

mimarizm.com / 28 Temmuz 2020
Sanatçıların ev ve atölyelerinde kendi eserlerini paylaşacağı, bu sene yedincisi düzenlenecek Açık Stüdyo Günleri'ne 31 Ağustos 2020 tarihine kadar başvuru yapılabilir.

Bu sene 2-4 Ekim 2020 tarihleri arasında 7.si gerçekleştirilecek olan Açık Stüdyo Günleri'nde sanatçılar, ev ve atölyelerinde kendi eserlerini meraklı bir izleyici kitlesi ile paylaşma fırsatı buluyor olacak.

ASG 2020'de resim, heykel, seramik, fotoğraf, enstalasyon, video ve performans gibi disiplinler üzerine çalışmalar gerçekleştiren görsel sanatçılar, Taksim, Cihangir, Galata, Karaköy, Tophane, Şişli, Kurtuluş, Teşvikiye, Adalar ve Kadıköy bölgelerinde bulunan ev ve atölyelerini ziyaretçilere açıyorlar.

Ziyaretçiler ise Açık Stüdyo Günleri sanatçı atölyeleri haritaları aracılığıyla bir atölyeden diğerine ulaşarak normalde ziyarete açık olmayan, sanatçıların çalışma ortamlarına misafir olma imkanına erişiyor.

Sanatı sergilemek ve günümüz sanat piyasasının önemli unsurlardan biri olan ''ağ oluşturma'' için bağımsız bir yapı mantalitesi güden Açık Stüdyo Günleri, aynı zamanda sanatın herkese erişimine olanak sağlamayı amaçlıyor.

Bu bağlamda Açık Stüdyo Günleri 2019'da 63 sanatçının 42 atölye ve evi 3 gün boyunca yüzlerce sanatsever tarafından ziyaret edildi. ASG ile ilgili gerek basın gerekse sosyal medya ve ziyaretçiler tarafından gelen olumlu izlenimler ASG'yi her sene tekrarlanan bir etkinlik haline getirdi.

Açık Stüdyo Günleri /// Open Studio Days, kar amacı gütmeyen ve sponsorsuz bir organizasyon olarak Deniz Beşer tarafından koordine edilmektedir.

Başvuru

Taksim, Cihangir, Galata, Karaköy, Tophane, Şişli, Kurtuluş, Teşvikiye, Adalar ve Kadıköy bölgelerinde ev, atölye ve alanlari bulunan resim, heykel, fotoğraf, illüstrasyon, video ve performans gibi disiplinler üzerine çalışmalar gerçekleştiren tüm görsel sanatçı ve bağımsız sanat mekanları başvuru yapabilir.

Katılımcıların, www.openstudiodays.com adresinde bulunan ASG başvuru formu doldurduktan sonra 5 farklı eser-proje, 3 adet atölye fotoğraf ve kendi profil fotoğraflarını ekleyerek 31 Ağustos 2020´ye dek openstudiodays@gmail.com´a göndermeleri gerekiyor.

Başvuru formu ve diğer detaylar için tıklayın


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :