7. Uluslararası Öğrenci Trienali

mimarizm.com / 15 Haziran 2017
Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nin ilk kez 1997'de düzenlediği Uluslararası Öğrenci Trienali, “Geçicilik – Farklar ve Ötesi / Temporality-Differences and Beyond” başlığı ile bu yıl 7. kez gerçekleştiriliyor.

Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi (MÜGSF), 7. Uluslararası Öğrenci Trienali 12-16 Haziran tarihlerinde Kadıköy Belediyesi desteğiyle gerçekleşiyor. Sergi, Kısa Film ve atölyelerden oluşan trienalde yurt içi ve yurt dışından 42 eğitim kurumuna ait eserlerin yanı sıra, yıl boyu süren 19 atölyenin ürünleri sergileniyor. 

sanatçı günlükleri"Sanatçı günlükleri (Artist diaries) / Barış Koca, Soner Emanet 

MÜGSF Dekanı Prof. Dr. İnci Deniz Ilgın, Trienal'e ilişkin şu bilgileri paylaştı:

"İlk kez 6. trienalde başlattığımız atölye çalışmaları ile, trienali bir haftalık etkinlik olmaktan çıkararak tüm akademik yıla yaydık. Böylece öğrencilerimiz yıl boyunca ulusal ve uluslararası nitelikte çok sayıda yaratıcı atölye ile buluşma olanağı buldu. Bunun ötesinde kendi atölye önerilerini getirerek atölye yürütücülüğü yapma fırsatı elde ettiler. Bir başka yeniliğimiz, öğrencilerimizi ve yeni mezunlarımızı Trienal'in salt etkinlik aşamasına değil hazırlık aşamasına da dahil etmek oldu. Böylece, alınan kararlarda etki ve katkıları oldu. Bu yıl Trienal, çok sayıda atölye çalışmasıyla masif bir atölyeye dönüştü. Yurtiçi ve yurtdışında 40'ı aşkın ulusal ve uluslararası atölye projesinden bir kısmı tamamlandı, bir kısmı devam etmekte, bir kısmı da Trienal haftası sürecinde gerçekleşecek. 

Trienal kapsamındaki sergiler, kısa film gösterimleri, ulusal ve uluslararası sanat ve tasarım okullarının eğitim sistemlerinin yansıtıldığı önemli bir etkileşim platformunu oluşturacak ve önceki trienallerde olduğu gibi aktif öğrencilerin yanı sıra, sanat ve tasarım ortamına hazırlanan gençleri, eğitmenleri, okulları, eğitim sistemlerini ve kültürleri bir araya getirerek yoğun bir etkileşim ağı kurulmasına, kurumlar ve bireyler arasında güçlü bağların oluşmasına olanak tanıyacaktır."

Fotografia De Gourmets"Fotografia De Gourmets a Carpantas" / Berto Macei

Breaching the Surface"Breaching the Surface" / Emrullah Örünklü, Rızacan Kumaş

Trienal gösterim yerleri: 
Marmara Üniversitesi GSF ve Marmara Üniversitesi Cumhuriyet Müzesi'nin yanı sıra Art On İstanbul, Derinlikler Sanat Merkezi, Kare Sanat Galerisi, Russo Art Gallery, Kadıköy Belediyesi Gençlik Sanat Merkezi ve Kadıköy Belediyesi Yeldeğirmeni Sanat Merkezi. 

 7. Uluslararası Öğrenci Trienali programlarıyla ilgili ayrıntılı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :