Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi 7. Uluslararası Öğrenci Trienali

mimarizm.com / 14 Haziran 2016
Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi tarafından ilk kez 1997 yılında gerçekleştirilen Uluslararası Öğrenci Trienali’nin yedincisi bu yıl, 4-28 Ekim 2016 tarihlerinde düzenleniyor.

Türkiye’nin ilk öğrenci trienali olma özelliğini taşıyan bu etkinlik, uluslararası sanat ve tasarım ortamına hazırlanan gençlerin yoğun bir haberleşme ve etkileşim ağı kurmasına olanak tanıyor ve dünyada sanat ve tasarım eğitiminin geleceğine ilişkin önemli ipuçları veriyor. 

trienal1

Sergi, sempozyum, atölye ve kısa film gösterimlerinden oluşan trienalin teması bu kez ‘Geçicilik – Farklar' ve Ötesi olarak belirlendi. 7.Trienal ile geçmiş trienallerde olduğu gibi, öğrencileri, eğitmenleri, okulları, eğitim sistemlerini, kültürleri bir araya getirerek, bu birliktelikten doğacak yeni ve çeşitli bakış açılarının paylaşılmasına katkı sağlanması hedefleniyor. 

trienal2

trienal3 

Ana etkinlikleri 24-28 Ekim 2016 tarihlerinde gerçekleştirilecek olan 7. Uluslararası Öğrenci Trienali’nin atölye çalışmaları, Nisan ve Ekim 2016 tarihleri arasında online veya aktif buluşmalarla başlayacak ve yan etkinliklerle devam edecek. Akademik yılın ikinci yarısından itibaren başlayarak Ekim 2016'nın sonuna kadar devam edecek olan atölye çalışmaları, sanat ve tasarım ortamına hazırlanan gençlerin yoğun bir etkileşim ağı kurmasına imkan tanıyacak ve aynı zamanda kurumlar ve bireyler arasında güçlü bağların oluşmasını sağlayacak. 

Sempozyum Takvimi:

Bildiri Çağrısı: 15 Nisan 2016
Özet Teslim: 14 Temmuz 2016
Özet Kabul Duyurusu: 26 Temmuz 2016 
Tam Bildiri Metni: 26 Ağustos 2016
Tam Bildiri Metin Kabul Duyurusu: 30 Eylül 2016

Sergi, atölye ve kısa film takvimi ve Trienal ile ilgili tüm bilgilere ulaşmak ve başvuru yapmak için tıklayınız.


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :