BURASI Oyun Yeri'nin Tarihi Güncellendi

mimarizm.com / 06 Ocak 2022
Yapı Kredi Kültür Sanat Yayıncılık’ın gündelik koşuşturmanın kentle araya koyduğu mesafeyi ortadan kaldıracak "BURASI Oyun Yeri" etkinliği sağlık nedenleri yüzünden 21 Ocak Cuma gününe ertelendi.

Etkinlik Metni

İstanbul’un yetişkin sakinleri için bir oyun hazırladık!

Her gün belirli yönlerde hareket ettiğimiz, farklı katmanlarıyla buluşup ayrıldığımız kentte rutinin dışında mekânın ruhunu ortaya çıkarabilecek başka yönler, başka karşılaşmalar olabilir mi? Kentteki hareketlerimizi rastgele attığımız iki zar belirlese neler yapardık?

BURASI Oyun Yeri” adını taşıyan etkinlik bize şu meşhur “içimizdeki çocuk”u keşfetmek için harika bir fırsat verirken, gündelik koşuşturmanın kentle aramızda koyduğu mesafeyi de ortadan kaldırmayı amaçlıyor.

İlhamını, izleyiciyi İstanbul’u farklı boyutlarıyla düşünmeye davet eden BURASI sergisinden alan oyunu İstanbul Planlama Ajansı koordinasyonuyla, Oyun İstanbul tasarladı. 21 Ocak Cuma günü saat 14:00’da Loca’da başlayacak ve dış mekana taşınacak oyun iki bölümden oluşuyor: Atılan zarların gösterdiği yönergeleri yerine getirme ve deneyimlerin çıktılarının paylaşımı. Rezervasyonunuzu yaptırın; kente temas edelim, eğlenelim, paylaşalım!

**Etkinlik süresi 1,5 saattir. 18 yaşından büyük herkes katılabilir. Etkinlik rezervasyonlu olup, kontenjan 20 kişiyle sınırlıdır. Etkinlik, Yapı Kredi Kültür Sanat’ın 4. katında bulunan Loca’da başlayacak, dış mekânda sürecek ve yine Loca’da sonlanacaktır.

Ayrıntılı bilgi için tıklayın

*

Oyun İstanbul, İBB Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Daire Başkanlığı bünyesindeki bir vizyon projesidir. 7’den 70’e herkesin, oyun oynama hakkından tam olarak yararlanabileceği bir şehir olma yolunda araştırma, proje, üretim ve iş birlikleri gerçekleştirir.

İstanbul Planlama Ajansı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi bünyesinde yer alan bir ortak akıl mekanizmasıdır. Küresel sistem içerisinde İstanbul’un rolünü, vizyonunu, gideceği yönü belirlemeyi ve İstanbul’un gerçek sorunlarına bilimsel, akılcı ve kalıcı çözümler üretmeyi amaçlar.

Beyoğlu Senin, Beyoğlu kent gündemini yeniden tartışmaya açmak amacıyla Beyoğlu sakinleri, İstanbullular, sivil toplum kuruluşları, uzmanlar, bilim insanları ve ilgili kamu kurumlarını bir araya getiriyor ve birlikte çalışmanın yol haritasını oluşturuyor.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :