Güncel İhtiyaçlar Çerçevesinde Mekansal Adaptasyon Yaz Stajı Sergisi ve Değerlendirme

mimarizm.com / 04 Ocak 2022
Türk Serbest Mimarlar Derneği'nin Mimarlar Odası Ankara Şubesi ile işbirliği içinde mimarlık bölümü öğrencilerine yönelik yürüttüğü "Güncel İhtiyaçlar Çerçevesinde Mekansal Adaptasyon" temalı staj programının değerlendirme ve sergisi 12 Ocak 2022 18:00'da TürkSMD Mimarlık Merkezi'nde gerçekleşecek.
Türk Serbest Mimarlar Derneği tarafından 2021 yaz döneminde, Mimarlar Odası Ankara Şubesi ile işbirliği içinde mimarlık bölümü öğrencilerine yönelik "Güncel İhtiyaçlar Çerçevesinde Mekansal Adaptasyon" teması ile bir staj programı yürütüldü.
 
Konutlara yeni bir gözle bakarak, zamana, koşullara bağlı olarak ortaya çıkan ihtiyaçların, güncel mevzuat ve mekansal gerekliliklerin mevcut yapılara adaptasyonunun nasıl yapılabileceği hakkında fikir üretilerek uygulanması konusunda çalışmalar yapıldı. Ayrancı bölgesinde bir alan ele alınarak kentsel dönüşüm adı ile yıkıp yeniden yapma yöntemine alternatif olarak, yapıların güncel ihtiyaçlara uyumunu sağlamak üzere projeler üretildi.

TürkSMD Mimarlık Merkezi'nde 12 Ocak 2022 tarihinde yapılacak olan etkinlikle söz konusu staj çalışmalarında üretilen projeler sergilenecek ve konu farklı açılardan değerlendirilerek ele alınacaktır.

Konuşmacılar

Önder Kaya – Öncüoğlu Mimarlık

Can Kubin – Promim Çevre Düzenleme ve Kentsel Tasarım

Belma Tekin – Çankaya Belediyesi İmar ve şehircilik Müdürü


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :