Boşluğun Simyası Çalıştayı

mimarizm.com / 17 Eylül 2021
Güzel Sanatlar, Tasarım ve Mimarlık Fakültelerinde eğitim alan lisans ve yüksek lisans öğrencilerinin katılabileceği, 15-17 Ekim tarihleri arasında Koan Akademi/Kapadokya’da gerçekleştirilecek “Boşluğun Simyası” Çalıştayı'na başvuru için son tarih 8 Ekim.

Çalıştay Duyuru Metni

15 - 17 Ekim'de Boşluğun Potansiyellerini Keşfetmek için Kapadokya'ya davetlisiniz!

Tasarım, sanat ve felsefe alanlarından lisans ve yüksek lisans öğrencilerine yönelik açılan bu disiplinler arası çalıştayda fizik ve metafiziğin kesiştiği alanda “var olanın var olmadığı yer” olarak tanımlanabilen boşluğun potansiyellerini keşfetmeye ve metaforik bir simya oluşturmaya davetlisiniz.

Programda Neler Var?

Doç. Dr. Hale Kozlu, Dr. Öğr. Gör. Seven Gözübüyük ve Dr. Gülen Özdemir tarafından kurgulanan ve yürütülecek olan çalıştay programı:

* Ses, koku, dokunma, görüş/bakış/izleyiş gibi araçlar yoluyla, doğa-mekan-boşluk ilişkisi üzerine çalışmalar yapılması,

* Doğadaki oluşumlar, paternler üzerinden biçim-zemin, doluluk-boşluk ilişkilerinin tartışılması

* Nefes, hareket, durağanlık ilişkileri içerisinde boşluğun araştırılması

* Katılımcıların bireysel ve mesleki farklılıklarının, “boşluğun simyası” ortak teması altında deneyimlenmesi

Tarihler

Çalıştay Tarihleri: 15-17 Ekim
Son Başvuru Tarihi: 8 Ekim
Başvuruların Sonuçlanması: 11 Ekim (tarihinde katılımcılar mail yoluyla bilgilendirilecekler)

Kimler Katılabilir?

Üniversitelerin Güzel Sanatlar, Tasarım, Mimarlık ve Edebiyat Fakültelerinde eğitim alan tüm lisans ve yüksek lisans öğrencileri çalıştaya katılabilir.

Katılımcı Sayısı

Pandemi koşulları sebebiyle katılımcı sayısı Koan Akademi'nin odalarında 1 kişilik konaklama ile 18 kişi, Koan Akademi bahçesinde kendi çadırında konaklama ile 12 kişi olmak üzere toplam 30 kişi ile sınırlandırılmıştır.

Ücretler

Çalıştay süresince gerçekleştirilecek atölyeler ve yeme/içme ücretleri dahil olmak üzere atölyenin toplam ücreti Koan Akademi odalarında konaklama ile 500 TL; kendi çadırında konaklama ile 300 TL olarak belirlenmiştir.

Ayrıntılı bilgi ve kayıt için tıklayın


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :