AURA Yaz Akademisi “İstanbul: Geçmiş, Bugün, Gelecek”

mimarizm.com / 09 Mayıs 2018
İstanbul'un kentsel dinamiklerini uluslararası atölye ortamında mercek altına alacak olan AURA Yaz Akademisi'nin son başvuru tarihi 10 Haziran 2018.

AURA İstanbul Mimarlık ve Şehircilik Araştırmaları Akademisi, uluslararası atölye ortamında İstanbul'un kentsel dinamiklerini keşfe davet ediyor!

"İstanbul: Geçmiş, Bugün, Gelecek" teması ile 16 Temmuz – 10 Ağustos 2018 tarihleri arasında düzenlenecek olan AURA Yaz Akademisi, İstanbul'un mimari ve kentsel gelişimine odaklanan seminerlere, alan çalışmalarına, disiplinler arası atölye üretimlerine ve gezilere katılma fırsatı sunuyor.

Eğitim dilinin İngilizce olacağı programa, Mimarlık, Şehir Planlama, İç Mimarlık, Peyzaj Mimarlığı bölümlerinin uzantısında lisans ya da yüksek lisans seviyesinde eğitim alan öğrenci ve mezunların başvuruları kabul ediliyor. Üniversite öğrencileri için staj imkanı sağlayan Yaz Akademisi, 1 aylık çalışma sonrasında atölye üretimlerini sergiye dönüştürecek.

Alanında uzman akademisyen ve meslek profesyonelleri eşliğinde düzenlenecek AURA Yaz Akademisi'nin 4 haftalık programı üç tema etrafında şekilleniyor:

GEÇMİŞ (16 - 20 Temmuz):
Prehistorik dönemden başlayarak, Roma, Bizans ve Osmanlı kültürlerinin İstanbul’un tarihsel perspektifini ele alan seminerler ve kültürel miras alanlarına rehberli geziler düzenlenecek. 

BUGÜN (23 - 27 Temmuz):
İstanbul'un karmaşık kentsel yapısı, yakın tarihteki mimari ve kentsel ölçekli gelişmeler ile birlikte ele alınacak, şehrin güncel meselelerini odak alacak. 

GELECEK (30 Temmuz - 10 Ağustos):
İstanbul’un geleceğini hayal eden atölye çalışmaları düzenlenip, kentin modern ve çağdaş mimari yapılarına, yapıları tasarlayan mimarlar eşliğinde birebir etkileşim imkanı veren geziler gerçekleştirilecek. Finalde, kolektif atölye çalışmaları ve sunumlara yer verilecek.

AURA Yaz Akademisi

Son başvuru tarihi 10 Haziran 2018 olan AURA Yaz Akademisi'nın programı hakkında detaylı bilgi ve başvuru için tıklayın.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :