“Mimarlığın İçi-Dışı”

mimarizm.com / 06 Aralık 2017
Aura İstanbul Mimarlık ve Şehircilik Araştırmaları Akademisi tarafından düzenlenen Cumartesi Aurası konferans dizisi, 9 Aralık'ta “Mimarlığın İçi-Dışı” başlıklı konuşması ile Prof. Dr. İhsan Bilgin'i konuk edecek.

Aura İstanbul Mimarlık ve Şehircilik Araştırmaları Akademisi’nin sertifika programı dahilinde düzenlenen Cumartesi Aurası konferansları; mimarlık, şehircilik, sanat, teknoloji, felsefe dallarında tartışma, buluşma ve farkındalık ortamı oluşturmayı hedefliyor.

Konferans dizisi, 9 Aralık Cumartesi günü Mimarlığın İçi-Dışı / Grafikten Peyzaja Tasarım İşinde Çeşitlenme başlıklı sunumu ile Prof. Dr. İhsan Bilgin'i ağırlayacak. Etkinlik 15:00-17:00 saatleri arasında Aura İstanbul'un Beşiktaş, Sinanpaşa İş Merkezi'ndeki mekânında izlenebilir.

Kayıt için tıklayın. 


Prof. Dr. İhsan Bilgin hakkında:
Mimarlık lisans eğitimini 70’lerde İstanbul Teknik Üniversitesi'nde tamamladıktan sonra 80-90’larda Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi'nde öğretim üyesi olarak çalıştı. 00’larda Bilgi Üniversitesine geçerek Mimarlık Fakültesi’nin kurucu dekanı oldu. Halen aynı fakültenin öğretim üyesidir. Modern dönem konut, yerleşme ve imar tarihleri ile modern mimarlık kültürü üzerine çalışıyor. Monografi niteliğinde çok sayıda mimar; bina ve kent, kitap, derleme ve yazıları bulunmaktadır. 80’lerden bu yana yapmış olduğu çok sayıda mimari projesi ve uygulanmış işi bulunmaktadır.

Gelecek haftalardaki konuklar:
23 Aralık, 15:00 – Emre Zeytnioğlu “Antik Dönem ve Modern Estetik”
6 Ocak, 15:00 – Esen Çağlar “Şehir ve Ekonomi” 


 


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :