"Antik Dönem ve Modern Estetik"

mimarizm.com / 21 Aralık 2017
Aura İstanbul Mimarlık ve Şehircilik Araştırmaları Akademisi tarafından düzenlenen Cumartesi Aurası konferans dizisi, 23 Aralık günü “Antik Dönem ve Modern Estetik” başlıklı konuşması ile Emre Zeytinoğlu ile devam edecek.

Aura İstanbul Mimarlık ve Şehircilik Araştırmaları Akademisi’nin sertifika programı dahilinde düzenlenen Cumartesi Aurası konferansları; mimarlık, şehircilik, sanat, teknoloji, felsefe dallarında tartışma, buluşma ve farkındalık ortamı oluşturmayı hedefliyor.

Konferans dizisinin ilki, Mimarlığın İçi-Dışı / Grafikten Peyzaja Tasarım İşinde Çeşitlenme başlıklı sunumu ile Prof. Dr. İhsan Bilgin tarafından gerçekleştirilmişti. 23 Aralık 2017 Cumartesi günü ise Emre Zeytinoğlu, "Antik Dönem ve Modern Estetik" başlığıyla; Kant felsefesi ile belirginleşen modern estetik düşüncesinin antik dönem ile kurduğu ilişkiler, metin okuma yöntemi ile ortaya koyacak.

Etkinlik 15:00-17:00 saatleri arasında Aura İstanbul'un Beşiktaş, Sinanpaşa İş Merkezi'ndeki mekânında izlenebilir.

Kayıt için tıklayın.

Emre Zeytinoğlu hakkında: 
1980 yılında Mimar Sinan Üniversitesi Seramik Bölümü’nden mezun oldu. 1986 yılından itibaren sergi açıyor. 1988’den bu yana da farklı dergilerde ve çok yazarlı kitaplarda sanat konusunda makaleler yayımlıyor. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nde Sanat, Kuram ve Eleştiri, Sanat ve Tasarım Kültürü ve İdeolojik Metinler ve Sanat; Marmara Üniversitesi’nde de Sanat Kuramları Üzerine adlı dersleri veriyor. Çeşitli televizyon kanalları için belgeseller yapıyor.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :