Geleneksel Ahşap Yapılarda Koruma ve Onarım Eğitim Programı

mimarizm.com / 07 Ağustos 2014
Geleneksel Ahşap Yapılarda Koruma ve Onarım Eğitim Programı

İBB Koruma Uygulama ve Denetim Müdürlüğü (KUDEB) tarafından düzenlenen "Geleneksel Ahşap Yapılarda Koruma ve Onarım Eğitim Programı"nın yedinci dönem başvuruları başladı.

Meslek Yüksek Okulları'nın mimari restorasyon, mobilya dekorasyon, ağaç işleri vb. bölümlerinden mezun olan adayların başvurabileceği kursun süresi 4 ay olup, kontenjanı 10 kişi ile sınırlı. Başvuru için son gün, 22 Ağustos 2014.


                     

KUDEB Ahşap Eğitim Atölyesi, geleneksel ahşap mimari mirasımızın "doğru" ve "bilimsel tekniklerle" korunması ve gelecek nesillere aktarılabilmesini sağlayabilmek, bunun için gerekli insan gücünü yetiştirebilmek ve teşvik edici etkinlikler aracılığıyla koruma bilinicini artırabilmek üzere, eğitim odaklı bir çalışmanın yapılması bir yerel yönetim sorumluluğu olarak kabul edilmiş ve ahşap yapı örneklerinin aslına en uygun şekilde restorasyon ve onarım çalışmalarında çalışacak "nitelikli insan gücünün" yetiştirilmesi amacıyla, Aralık 2007'de kurulmuştur.
 
Bu amaçla, her yıl meslek yüksek okullarının mimari restorasyon, ağaç işleri vb. bölümleri mezunlarına 160 saat teori, 400 saat uygulamadan oluşan "Geleneksel Ahşap Yapılarda Koruma ve Onarım Eğitim Programı" düzenlenmektedir. 
 

Başvuru için Gerekli Belgeler
Mezuniyet Belgesi
Özgeçmiş
Kimlik Fotokopisi
 
Takvim
Başvuru süresi: 18-22 Ağustos 2014
Mülakat: 25-27 Ağustos 2014
Kesin kayıt: 29 Ağustos 2014
Program başlangıcı: 08 Eylül 2014

Ayrıntılı bilgi ve başvuru için tıklayınız.


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :