Birinci Uluslararası Bilimsel Feng Shui ve Yapılı Çevre Konferansı

mimarizm.com / 25 Şubat 2008
Birinci Uluslararası Bilimsel Feng Shui ve Yapılı Çevre Konferansı Feng Shui padişah mezarlarının en iyi şekilde konumlandırılması ve mekân ile o mekânda yaşayan insan arasındaki ilişkilerin çalışılmasından ortaya çıkmış eski bir Çin sanatı olan ve geçmiş bin yıllık dönemde anıtların, kamusal yapıların ve bütün kentelerin planlanmasından yapımına önemli bir referans olarak gelişen Feng Shui, İtalya'da ilk defa Çevresel Sürdürülebilirlik çerçevesinden tartışılacak. Mimarlık, planlama ve tasarım alanlarında Oryantal ve Batılı bilgi birikimlerinin bir araya getirilmesini hedefleyen konferans Torino 2008, Dünyanın Tasarım Başkenti programı kapsamında İtalya'da düzenlenecek.

Çevresel Sürdürülebilirlik konusunun Feng Shui ile kurduğu ilişki ise kentleşme olgusunun özünü oluşturan sınır, insan ve iklim gibi değişenler üzerinden tartışmaya açılacak. Bu anlamda Feng Shui ve çevresel sürdürülebilirlik arasında kurulacak ilişki birçok uygulama alanında çevre ve doğa, çevre ve insan, arasındaki dengenin oluşturulması ve mimarlığın insanın çevreye karşı bir dayatması yerine ikisi arasında kurulabilecek uyuma aracı olarak algılanmasını hedefliyor. Konferansta tartışılacak konu başlıkları ise:

Feng Shui'nin Çin'de ve Dünyadaki Hikâyesi
Pratikte Feng Shui: Modern Disiplinler (Bio-mimarlık ve Sürdürülebilir Tasarım)
Feng Shui Tasarımlar: Eski Bilgileri Geleceği Tasarlamak için Kullanmak
Doğa ve Yaşam Arasındaki Uyum için Feng Shui
Feng Shui'yi Deneyimlemek: Çevremizdeki Enerji

Konferansta bildiri ya da poster sunmak isteyenlerin bildiri özetlerini ve posterlerini en geç 15 Nisan 2008 tarihine kadar buraya yüklemeleri gerek.

Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız.

Haber, Mimarlar Odası'nın kurumsel web sitesinden ve etkinliğin web sitesinden derlenmiştir.

 


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :