Açık Çağrı: Galeri Vitrin 2025

mimarizm.com / 22 Mayıs 2024
Goethe-Institut Ankara tarafından düzenlenen Galeri Vitrin 2025'in son başvuru tarihi 30 Haziran 2024.

Galeri Vitrin, Ankara’nın merkezinde bulunan, yaya trafiğinin yoğun olduğu bir geçitte konumlanan ve Kasım 2020’den bu yana alternatif sanat alanı olarak kullanılan bir camekân. Sanatı kamusal alana taşımaya imkân sağlayan ve farklı karşılaşmaları mümkün kılan Galeri Vitrin’de 2025 yılında, bir daha kariyerinin başında olan sanatçılara yer verilecek. Bir jüri tarafından seçilecek dört proje, 2025 yılında vitrinde sergilenecek.

Jüri üyeleri:

Coşkun Demirok, Mimar & Sanatçı; Hazan Yılmaz, Kültür Yöneticisi & Editör; Furkan Öztekin, Sanatçı & Yazar; Bilge Bal, Dr. Mimar-Eğitimci, Transdisipliner Mekânsal Araştırmacı; Linda Rödel, Goethe-Institut Ankara Kültürel Etkinlikler Koordinatörü

Sergiler ile ilgili ayrıntılar:

- Her bir sergi projesi için verilecek bütçe 1750 Euro’dur. Bu bütçe, serginin hazırlanması için kullanılacak malzemeler, serginin duyuru görsellerinin tasarımı, vitrinin camına uygulanacak sergi künyesi ve QR kodu, sanatçının ve/veya küratörün ücreti, olası seyahatler ve sergi için gerekli olan diğer tüm harcamalar içindir.

- Serginin süresi en az iki ay olacak ve tarihleri Goethe-Institut Ankara ile beraber belirlenecektir.

- Goethe-Institut Ankara, serginin kurulumu için teknik destek sağlayacaktır.

Başvuru kriterleri:

- Çağrı, üretimini ve çalışmalarını Türkiye’de sürdüren, kariyerinin başında olan sanatçılara, sanatçı kolektiflerine ve küratörlere açıktır.

- Sunulan sergi projeleri mekâna özgü niteliğini taşımalıdır.

- Daha önce Galeri Vitrin’de açılan sergilerde yer almış sanatçılar ve küratörler tekrar başvuramaz.

Başvuru tarihleri ve sonuçların açıklanması:

Başvurularınızı 15 Mayıs – 30 Haziran 2024 tarihleri arasında galeri.vitrin-ankara@goethe.de adresine gönderebilirsiniz. Jüri tarafından seçilecek projeler, Eylül ayının başında sosyal medya kanallarından açıklanacaktır.

Ayrıntılı bilgi için tıklayın


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :