7. Ulusal Ev Mobilyaları Tasarım Yarışması Ödül Töreni ve Sergisi

mimarizm.com / 18 Kasım 2011
7. Ulusal Ev Mobilyaları Tasarım Yarışması Ödül Töreni ve Sergisi

Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği (MOSDER) tarafından, yetenekli gençlerin mobilya tasarımlarının ödüllendirileceği 7. Ulusal Ev Mobilyaları Tasarım Yarışması ödül töreni, 13 Aralık'da Yapı-Endüstri Merkezi'nde gerçekleştirilecek. Sanayiciler, öğrenciler, akademisyenler, tasarımcılar ve mobilya sektörüne ilgi duyan yüzü aşkın kişiyi bir araya getiren ödül töreninde, yarışmada birincilik ödülüne değer görülen genç yetenekler açıklanacak.

MOSDER tarafından düzenlenen 7. Ulusal Ev Mobilyaları Tasarım Yarışması bu yıl da eşsiz tasarımların mobilya sektörüne kazandırılmasını sağlayacak. 13 Aralık'ta YEM'de gerçekleşecek ödül töreni ile kazananların açıklanacağı yarışma, ödüllü tasarımların ilk kez sanayiciler tarafından üretime alınması ile farklılaşıyor.

Yetenekli gençlerin üniversite yıllarında başarılarını ortaya koyması fırsatı sunan MOSDER, sanayicilerin özgün tasarımlı mobilya üretimine destek sunuyor. Sanayiciler tarafından üretilen ödüllü mobilyalar, 14 – 15 Aralık 2011 tarihlerinde YEM'de sergilenecek.

Yarışmada dereceye giren 12 tasarım, MOSDER üyesi sektör öncüsü şirketler Alfemo, Bellona, Cardin, Fatih Kıral, İpek, İstikbal, NDesign, Serhat, Yataş ve Weltew tarafından üretildi. Üretilen mobilyalar arasında yapılan elemenin ardından birinciliğe hak kazanan tasarımların sahipleri törenle ödüllerine kavuşuyor.

7. Ulusal Ev Mobilyaları Tasarım Yarışması'nda; Oturma-Dinlenme, Depolama – Koruma - Düzenleme, Tamamlayıcı Mobilya Servis Ünitesi (Sehpa, Kütüphane, Ayakkabılık, TV Sehpası, Askılık, Telefonluk, Portmanto vb), Uyuma, Genç mobilya ve Engelliler/Özürlüler için Ev Mobilyası Tasarımı kategorileri bulunuyor.

Türkiye'nin dört bir yanındaki üniversitelerin Endüstri Ürünleri Tasarımı ve İç Mimarlık Bölümü öğrencilerinin başvurduğu yarışmada, Engelliler/Özürlüler için Ev Mobilyası Tasarımı kategorisine ise tasarım alanında eğitim gören ya da mezun olmuş ve bu alanda çalışan profesyoneller de başvurdu.

Yarışmada ödül alan isimlere para ödülü, iş ve staj olanakları, tasarımların tescil hakları korunması, yurt dışı fuarlara katılım ve İMOB'da özel alanda ürün sergileme gibi fırsatlar sunuluyor.


Ödül Töreni Programı

19:00 - 19:30  Kayıt

19:30 - 20:30
  Açılış Konuşmaları:

Ramazan Davulcuoğlu, MOSDER Başkanı  
Tolga Kayalar, Kayalar Kimya
Prof. Dr. Alpay Er, Danışman Üye                     
Ramazan Baş, TOFD Başkanı     
       
20:30 - 21:30  Ödüllerin açıklanması ve plaket takdimi

21:35 - 22:30  Yemek

 


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :