UMÖB 16.5 Atölye Yürütücülerini Arıyor

mimarizm.com / 01 Aralık 2016
Otuz beşinci toplantısı Ankara'da gerçekleşecek olan Ulusal Mimarlık Öğrencileri Buluşması'na atölye yürütücüsü olarak yer almak isteyenler 4 Aralık 2016 tarihine kadar başvuruda bulunabilir.

1993 yılından bu yana yılda iki kez olmak üzere, mimarlık öğrencilerinden oluşan farklı ev sahibi ekiplerle farklı şehirlerde düzenlenen ve Türkiye'nin dört bir yanından mimarlığa, tasarıma ve sanata ilgi duyan ortalama 150 öğrenciyi 8-9 günlük süreçlerde bir araya getiren Ulusal Mimarlık Öğrencileri Buluşması'nın 35.'si; Gazi Üniversitesi, Ortadoğu Teknik Üniversitesi, TED Üniversitesi, Çankaya Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi ve İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi öğrencileri ortaklığında 28 Ocak- 4 Şubat 2017 tarihinde Ankara’da gerçekleştirilecek.

UMÖB 16.5 kapsamında, “GÜM” teması doğrultusunda Kent Hakkı, Kent Belleği, Kent İmajı ve Manipülasyonları, Kent Suçlar”, Clark Kent gibi alt başlıklarla, Ankara bağlamında aktivizm temelli deneysel çalışmalara yer verilmesi planlanıyor. Bu doğrultuda atölye önerilerini sunarak atölye yürütücüsü olmak isteyenlere çağrıda bulunuluyor. 

UMÖB

UMÖB 16,5 ekibinin kaleme açık çağrı şöyle:

Kendine güvenen, prezantabl olması şart olmayan, grup çalışmasına ve sıkı geyiklere yatkın, katılımcılarımızı fazla çalıştırıp çok yormayacak, Ankara ayazına dayanıklı, hiyerarşinin düşmanı, kolektivizmin dostu, sevgi dolu insanlara sesleniyoruz! Her ne kadar Ulusal Mimarlık Öğrencileri Buluşması desek de mümkün olduğu kadar disiplinler ötesi bir buluşma özlemi içindeyiz. Temamız ile ilgilenen, bu birliktelik için heyecan duyan herkesi aramızda olmaları için davet ediyoruz.

“Kent Hakkı”, “Kent Belleği”, “Kent İmajı ve Manipülasyonları”, “Kent Suçları”, “Clark Kent” gibi temalarda, Ankara kenti bağlamında, eleştirel temelli, kente bir iz bırakmak amaçlı, deneysel çalışmalara yer vermek istiyoruz. Yalnızca şikayet eden tarafta olmaktan sıkılıp da elini taşın altına koymak isteyen herkese kapımız, formumuz ve posta kutumuz ardına kadar açık. 

Başvuru sürecinin bitimini takiben ekibimiz her başvuru sahibi/sahipleriyle özel olarak iletişime geçecek, ihtiyaç görülmesi halinde işleyişte bir takım revizyonlara gidilmesi istenebilecektir. Bireysel veya ekip halinde başvuru yapabilirsiniz.

Başvurular 4 Aralık 2016 saat 23.59 itibariyle sonlanacaktır.

Aklınıza takılan her şey için lütfen bizlere yazmaya çekinmeyin.

Biz kimiz? Biz hepimiz!

UMÖB 16.5 ANKARA Ekibi


Başvuru detayları için tıklayın. 


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :