TSMD Mimarlık Merkezi, Ankara Maketi ile Birlikte Açılıyor

mimarizm.com / 04 Haziran 2012
TSMD Mimarlık Merkezi, Ankara Maketi ile Birlikte Açılıyor Türk Serbest Mimarlar Derneği (TSMD) tarafından kurulan TSMD Mimarlık Merkezi, 14 Haziran tarihinde açılıyor. Türkiye'de bir ilk olan merkezin açılışı, Derneğin "Re-ACT: Re-Reading Architecture as a Cultural Transformation" projesinin sonuç ürünü olan Ankara maketinin ilk sunuşuna da ev sahipliği yapacak.

TSMD'nin AB Bakanlığı "Sivil Toplum Diyalogu" programı çerçevesinde yürüttüğü "Re-ACT: Re-Reading Architecture as a Cultural Transformation" (Kültürün İzlerini Mimarlık Üzerinden (Yeniden) Okumak) başlıklı proje sonlanıyor. Proje kapsamında planlanan panel ve sergilerden ilki, 13 Mart 2012 tarihinde Türkiye Almanya Büyükelçisi Hüseyin Avni Karslıoğlu'nun da katılımıyla Berlin'de gerçekleştirilmişti. Bu kapsamdaki ikinci sergi ve panel ise, TSMD Mimarlık Merkezi'nin açılışı ile birlikte düzenlenecek.

TSMD "Re-ACT" projesinin sonuç ürünü olan 1/500 ölçekli, 14 x 7 metre büyüklüğündeki Ankara maketinin ilk sunuşu da, yine TSMD Mimarlık Merkezi'nin açılışında yapılacak.

14 Haziran 2012, Perşembe günü gerçekleştirilecek açılış programı ise şöyle:

17:00 Panel: West in East (Doğudaki Batı): Kentlerin Çok Kültürlü Dönüşümü
19:00 TSMD Mimarlık Merkezi Açılışı
19:30 Ankara Maketi Açılışı ve İkram
İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :