Rammed Earth Fire Pit Sıkıştırılmış Toprak Atölyesi

mimarizm.com / 10 Haziran 2021
"Mono Earth Sıkıştırılmış Toprak Atölyeleri" serisinin, sanat, tasarım ve güzel sanatlar bölümlerinde eğitim alan tüm öğrencilere açık, Kapadokya'da gerçekleşecek dördüncüsü için son başvuru tarihi 25 Haziran 2021.

Atölye Duyuru Metni

Toprağın çağrısına kulak veren  18 Tasarım/Güzel Sanatlar Öğrencileri aranıyor. Kapadokya’nın eşsiz güzelliğinde toprak yapım tekniklerinde derinleşeceğimiz ve ellerimizle inşa edeceğimiz bir haftaya davetlisiniz. Davet sanat, tasarım ve güzel sanatlar bölümlerinde eğitim alan tüm Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora öğrencilerine açıktır.

MONO EARTH Sıkıştırılmış Toprak Atölyeleri serisinin dördüncüsü olan Rammed Earth Fire Pit Workshop, Koan Akademi’nin ev sahipliğinde  10–12 Temmuz 2021 tarihleri arasında Avanos / Kapadokya sınırları içerisinde gerçekleşecektir. 

Can Cumalı ve Çağlar İşbilir yürütücülüğünde gerçekleşecek olan atölye için pandemi koşulları nedeni ile katılımcı sayısı 18 ile sınırlandırılmıştır. Kapadokya’nın büyüleyici atmosferinde toprağı dokunarak hissettiğimiz, hissederek öğrendiğimiz, öğrenerek tasarladığımız ama en önemlisi hep beraber ellerimizle ürettiğimiz bir hafta sizleri bekliyor. Sıkıştırılmış toprak yapım tekniğinin detaylarının anlatılacağı atölyede toprak yapım pratikleri ve malzeme etkin tasarım detayları hakkında bilgiler verilecektir. Katılımcılar ile zenginleşecek atölyede Koan Akademi bahçesinde sıkıştırılmış toprak yapım tekniği ile bir Fire Pit yapılması planlanmaktadır.

Ayrıntılı bilgi için tıklayın


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :