Zamanın Ruhu / Zeitgeist Fotoğraf Sergisi

mimarizm.com / 08 Haziran 2021
Gedik Üniversitesi İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı bölümü öğrencileri "İç Mimaride Fotoğraf" dersi kapsamında online yıl sonu sergisi hazırladılar.

Gedik Üniversitesi İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı öğrencileri online bir fotoğraf sergisi düzenledi.

Sergi Metni

Pandemi sürecinin devam ettiği Türkiye'de, izolasyon sağlamak adına uzun bir süre boyunca devam eden sokağa çıkma yasakları esnasında, öğrencilerin iç mekanda hissettikleri duyguların fotoğraf çekme ve gözlem yapma yetilerine yansıması; dışa dönüş ve doğaya özlem gibi imgelerle vurgulanmıştır. Zaman kavramını kişisel özgürlüklerimizin kısıtlandığı bir dönemde yeniden sorgulayan bu çalışma; gençlerin gözünden mekânın, aidiyetin, için, dışın ve duyguların ruhunu yansıtmayı amaçlamaktadır.

Zamanın Ruhu” Sergisi; katılımcıların bu endişeli süreçte yaşadıkları korkuları ve diğer duyguları temsil etmektedir. Her bir fotoğrafın hikâyesi ve coğrafyası farklı olsa da ortak nokta; yaşanan “an”ların yeni dünyada hızlıca tüketilmeden şimdiye konumlandırılmasıdır.

Yürütücü: Dr. Öğr. Görevlisi Özge Gündem

Katılımcılar: Gedik Üniversitesi, İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü, 2020-21 Bahar Yarı Yılı “İç Mimaride Fotoğraf” Dersi Öğrencileri: Ahmet Baritcioğlu, Aleyna Ersoy, Arya Yaşar, Buse Erdağ, Ceren Tekmil, Dilara Bıçak, Dilara Çay, Eda Keskinkılıç, Elif Naz Gündüz, Esra Çakır, Esra Vildan Yeşilbaş, Fatih Akyüz, Gamze Baydaroğlu, Muhammet Selim Murali, Sebile Nur Seyrekoğlu, Sinem Keskin, Ümmügülsüm Seyrekoğlu

Grafik Tasarım: Sebile Nur Seyrekoğlu

Online sergi için tıklayın


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :