“Kentte Ekoloji -Tür Say: Validebağ Korusu” Bahar Gözlemi

mimarizm.com / 27 Nisan 2022
İstanbul Medeniyet Üniversitesi tarafından düzenlenen BioBlitz etkinliklerinin bahar gözlemi "Kentte Ekoloji - Tür Say: Validebağ Korusu” isimli atölye ile 30 Nisan Cumartesi günü gerçekleşecek.

İstanbul Medeniyet Üniversitesi tarafından düzenlenmekte olan "Kent Atölyeleri"nin üçüncüsünde sürdürülebilir kent teması ile “Tür Say” etkinliği yapılacak. “Kentte Ekoloji - Tür Say: Validebağ Korusu” isimli atölyenin bahar gözlemi yürütücülüğünü yaban hayatı biyoloğu/ornitolog Nuh Kubilay, jeoloji mühendisi Gökhan Sapmaz ve Şehir ve Bölge Planlama Bölümü araştırma görevlisi Ayça Çelikbilek üstlenecek.

1. Derece doğal sit alanı ilan edilerek koruma alanı ilan edilen Validebağ Korusu’nda yapılacak olan atölyede, alanda bulunan canlı türleri tespit edilerek, arazinin biyoçeşitliliği kayıt altına alınacak ve haritalandırılacaktır. Yapılacak olan tespit çalışmasından sonra, katılımcılara tespit edilen türler ile ilgili bilgi verilecektir.

Atölye, ilgili herkesin katılımına açıktır. Katılımcılara dijital katılım belgesi verilecektir.

Atölyenin verimli geçebilmesi adına katılımcı sayısı 10 kişi ile sınırlıdır. Bu nedenle atölyeye katılacak olan kişilerin buradaki katılım formunu doldurmaları gerekmektedir. Atölye ile ilgili ayrıntılı bilgi, kişilerin forma yazdıkları mail adreslerine iletilecektir.

30 Nisan 2021 Cumartesi, 09:00-18:00 (İsteyen katılımcılar, sadece sabah ya da öğlen gözlemine de katılabilirler) saatleri arasında gerçekleşecek atölye hakkında ayrıntılı bilgi için tıklayın


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :