Afetler Üzerine/İçinde Muğla Suretleri: Orman Yangınları 2021 Çalıştay Sergisi

mimarizm.com / 13 Nisan 2022
"Afetler Üzerine/İçinde Muğla Suretleri: Orman Yangınları 2021" başlıklı çalıştay sonucu projelerin yer alacağı sergi, 14 - 28 Nisan tarihleri arasında İstanbul Kültür Üniversitesi'nde ziyaret edilebilir.

İKÜ (İstanbul Kültür Üniversitesi) Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü tarafından 24 - 25 Mart 2022'de düzenlenen "Architectural Episodes 02: New Dialogues in Architectural Education and Practice" temalı Sempozyum programı kapsamında, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi ve İstanbul Kültür Üniversitesi Mimarlık Bölümü öğrencileri ile iş birliği içinde “Muğla Transcripts in/on Disasters: Forest Fires 2021” (Afetler İçinde/Üzerine Muğla Suretleri: Orman Yangınları 2021) başlıklı bir atölye organize edilmiştir.

İstanbul Kültür Üniversitesi'nden Prof. Dr. Emel Birer ve Dr. Öğr. Üyesi Esin Hasgül’ün; Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi'nden Doç. Dr. Öncü Başdoğan Avşar, Dr. Öğr. Üyesi İlke Tekin, Dr. Fulya Pelin Cengizoğlu Başaran, Arş. Gör. Hüseyin Furkan Balcı, Arş. Gör. Mihriban Duman’ın atölye koordinatörü olarak görev aldığı bu atölye 5-6 Mart 2022 tarihlerinde İstanbul ve Muğla'da eş zamanlı olarak gerçekleştirilmiştir.

Atölyenin ilk aşamasında; 5 Mart 2022 tarihinde atölye içeriğine ilişkin sunumların yapıldığı çevrimiçi bir panel olmuş ve panelde iklim değişikliği üzerine değerlendirmeler yapılmıştır. Öğrencilerle panelden elde edilen bilgiler doğrultusunda 6 Mart 2022 günü yüz yüze bir atölye süreci yürütülmüş ve konuya ilişkin infografik üretimler yapılmıştır. Atölye sonuçları ise Sempozyum'da sunulmuş ve tartışılmıştır.

Atölye sonucunda elde edilen projelerin yer alacağı serginin açılışı 14 Nisan 2022 tarihinde 14:00'te İKÜ'de Önder Öztunalı Seminer Salonu'na giriş holünde yapılacak ve 15 gün süreyle projeler sergilenecektir.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :