Yahşibey Tasarım Çalışmaları Başlıyor

mimarizm.com / 22 Nisan 2022
Covid 19 salgını nedeniyle iki yıldır ara verilen Yahşibey Tasarım Çalışmaları, 2022 yazında gerçekleştirilecek 4 yeni atölye ile tasarım öğrencileriyle yeniden buluşmaya hazırlanıyor.

2006 yılından bu yana gerçekleştirdiği, her biri 15 gün süren, toplam 45 atölye gerçekleştiren uluslararası Yahşibey projesi bu yaz 46-47-48 ve 49. Atölyeleri düzenliyor. Yalnızca üniversitelerin tasarım bölümlerinde eğitim gören öğrencilerin çağrıldıkları çalışmalar bu yaz, Umut Altıntaş, Gizem Hız (Grafik Tasarım), Özge Güven (Grafik Tasarım), Bahar TürkayÖzlem Yalım (Kurmaca Tasarım), Nevzat Sayın (Mimarlık) ve Herkes İçin Mimarlık tarafından yürütülecek. 

Kar amacı gütmeyen Emre Senan Tasarım Vakfı tarafından düzenlenen projeye bugüne kadar dünyanın farklı köşelerinden 475 öğrenci ve 79 proje lideri katıldı. Katılımcıların her hangi bir ücret ödemediği çalışmalar İzmir ili Dikili ilçesi Yahşibey Köyü'nde gerçekleşiyor.

Öğrencilerin ilgilendikleri atölye için web sitesinde duyurulan e-posta adreslerine bir niyet mektubu, bir özgeçmiş ve portfolyolarını iletmeleri gerekiyor. Her çalışma için kontenjan 10 öğrenci ile sınırlı. Çalışmalar iki dilli olduğu için İngilizce bilmek tercih nedeni olabilir.

Atölyeler hakkında daha fazla bilgi ve önceki dönemlerin çalışmaları yahsiworkshops.com adresinden incelenebilir.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :