İstanbul Design Week Altıncı Kez Eski Galata Köprüsü'ne Kuruluyor

mimarizm.com / 05 Eylül 2011
İstanbul Design Week Altıncı Kez Eski Galata Köprüsü'ne Kuruluyor

Tasarım meraklılarını eski Galata Köprüsü'nde buluşturan "İstanbul Design Week"in (IDW) altıncısı için hazırlıklar devam ediyor. IDW, 28 Eylül – 04 Ekim tarihleri arasında mimari yapısıyla binlerce yıllık kültürlerin iç içe geçtiği tarihi köprüde dünyaca ünlü isimleri ağırlanacak.

Haliç'in iki kıyısını birbirine bağlayan Eski Galata Köprüsü, IDW 2011 ile "tasarım" ve "şehir" kavramlarının birleştiği bir tasarım objesi olarak, katılımcılar ve ziyaretçiler için eşsiz bir deneyim sunmayı hedefliyor.

Şehrin en eski uluslararası tasarım etkinliği
olan Istanbul Design Week'e, 6. senesinde yine çok sayıda sergi, konferans ve seminer eşlik edecek.

Geçtiğimiz sene 35 bin ziyaretçisi ve Karim Rashid, Massimilliano Fuksas gibi dünyaca ünlü konuşmacılarıyla oldukça ses getiren İstanbul Design Week, bu sene de Türkiye'nin ve dünyanın önde gelen moda ve endüstriyel tasarımcıları ile tasarım sektöründeki teknoloji, yaratıcılık ve son trendleri tek bir çatı altında toplayacak.

IDW 2011 Bread & Butter Başkanı Karl Heinz Muller, iF Design Awards Başkanı Ralph Wiegman, Tomoko Azumi ve Amanda Levete gibi birbirinden önemli isimlerle gerçekleştirilecek.

 

28 Eylül'de kapılarını açacak olan etkinlikte yurtdışından Brainport, Good 50x70 ve Anthony Burill sergileri de yer alacak. Ayrıca, "Best Of The Best" Dutch Design Ödülleri de İstanbul Design Week'in yurtdışından davet ettiği sergiler arasında yer alacak.

IDW 2011 kapsamında, dünyanın tasarım kavramı ile öne plana çıkan ülkelerden seçme üretimler sergilenecek. Bu sene üniversite projelerine de geniş yer verecek olan IDW, geleceğin tasarımcılarına kendilerine ifade edebilecek bir ortam sunmaya hazırlanıyor.


IDW 2011 kapsamında çok sayıda sergi ve etkinlik gerçekleştirilecek.

W Hotel İstanbul ve Gaia&Gino iş birliğinde düzenlenen "Genç Tasarımcılar Yarışması"nda ilk 3'e giren öğrencilerin tasarımları, İstanbul Design Week 2011 kapsamında Eski Galata Köprüsü'nde ödüllendirilecek.

Ayrıca, 40 yaş altı 40 Türk tasarımcının 40 eserinin sergileneceği "Design Spirit" Sergisi'nin ikincisi gerçekleşecek.

Sadece seçilmiş pembe tasarım objelerinin yer alacağı "Pink" Sergisi sürprizlerle ziyaretçilerin karşına çıkacak.

Aralarında Hakan Gencol, Adnan Serbest, Erdem Akan, Defne Koz gibi 15 ünlü Türk tasarımcının yer aldığı Barbarlar'ın kitap tasarımlarından oluşan "BarbarBook" Sergisi'nin yanı sıra seçilmiş tasarım öğrencilerinin projeleri, prototipleri, maketleri ve modellerinin yer aldığı "Üniversiteler Sergisi" de yer alacak.Tarihi köprü, dünyaca ünlü konuşmacılara ev sahipliği yapacak.

Sergilerin yanı sıra dünyaca ünlü tasarımcıların konferanslarına da ev sahipliği yapacak olan İstanbul Design Week 2011'de iF Design Awards başkanı Ralph Wiegman, Bread & Butter Başkanı Karl Heinz Muller, trend araştırmacısı Lidewji Edelkoort, uzman trend danışmanı Zuzanna Skalska, dünyaca ünlü mimar Amanda Levete, marka tasarımcıları Monique Mulder & Paul Van Ravestein, endüstriyel ürün tasarımcıları Tomoko Azumi, Ronen Kadushin, Eberhard Schrempf ve endüstriyel tasarım eleştirmeni Nathan Shedroff, konuşmalarıyla tarihi köprüyü renklendirecekler.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Hürriyet, dDf ve İSTAV ortaklığı ile düzenlenen İstanbul Design Week 2011 28 Eylül, Çarşamba – 2 Ekim, Pazar günleri arasında tasarım severleri Eski Galata Köprüsü'ne bekliyor.

Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız.
İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :