Hashim Sarkis, VitrA ile Tasarım Sohbetlerinde

mimarizm.com / 26 Eylül 2019
İlk olarak İstanbul Tasarım Bienali’nin kamusal programı kapsamında düzenlenmeye başlayan VitrA ile Tasarım Sohbeti konuşma serisi, 8 Ekim’de dünyaca ünlü eğitmen ve mimar Hashim Sarkis’i ağırlıyor.

VitrA ile Tasarım Sohbeti konuşma serisi, 8 Ekim’de dünyaca ünlü eğitmen ve mimar Hashim Sarkis ile devam ediyor. İstanbul Tasarım Bienali’nin onur kurulunda yer alan Hashim Sarkis, 23 Mayıs – 29 Kasım 2020 tarihleri arasında Birlikte Nasıl Yaşayacağız? teması altında gerçekleştirilecek Venedik Bienali 17. Uluslararası Mimarlık Sergisi’nin küratörlüğünü üstleniyor.

Lisans eğitimini Rhode Island Tasarım Okulu’nda tamamladıktan sonra doktora derecesini Harvard Üniversitesi Yüksek Tasarım Okulu’ndan alan Sarkis, 1995-2015 arasında Harvard’da mimarlık tarihi ve kuramı dersleri verdi. 1998’den beri çalışmalarını kendi adını taşıyan, Cambridge ve Beyrut’ta birer ofisi bulunan mimarlık stüdyosunda sürdürüyor.

8 Ekim akşamı gerçekleştireceği konuşmada Sarkis, kendi pratiğini ve Venedik Mimarlık Bienali için seçtiği temayı anlatacak. Ücretsiz gerçekleştirilen etkinliğe katılmak için rezervasyon.iksv.org adresinden kayıt yaptırabilirsiniz. 


Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :