Hack4Mobility

mimarizm.com / 09 Ocak 2020
İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin öncülüğünde gerçekleşecek ulaşım temalı etkinlikler serisi olan Hack4Mobility'e kayıt olmak için son gün 10 Ocak 2020.

Hack4Mobility İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin yerel sivil toplum örgütleri, topluluklar ve üniversitelerle işbirliği ile organize ettiği ulaşım temalı etkinlikler serisidir. Bu etkinliklerin ilki olarak İzmir Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı’nın desteğiyle 11-12 Ocak 2020 tarihleri arasında Alsancak bölgesini örneklem alan bir Ideathon gerçekleştirilecektir.

Bu ideathon, tasarım, mimarlık, şehir planlama, yazılım, temel bilimler alanlarından konu uzmanı ve katılımcılar tarafından interdisipliner bir yaklaşımla gerçekleştirilecektir ve Alsancak Bölgesi’nin Yavaş Şehir/Metropol yaklaşımıyla “yeniden düşünülmesi, tasarlanması ve ifade edilmesi” hedeflenecektir. Proje fikirleri makro ya da mikro ölçekte olabilir.

Ideathon'a Kimler Katılabilir?

Bu ideathon, ulaşımda optimizasyon, yeni rotalar yaratılması, trafiğin azaltılması, yaratıcı otopark çözümleri, yeni ve çevreci araçların kentsel yaşama dahil edilmesi, yaya hakkı, sokak hayvanlarının kaliteli yaşam hakkının iyileştirilmesi, atıl alanlarının değerlendirilmesi, çöp sorunun azaltılması, trafik-sinyalizasyon iyileştirilmesi, ses ışık kirliliğinin azaltılması, karbon salınımın düşürülmesi, kentsel estetiğe katkı, yeşil alanların artırılması, mülteci ve dezavantajlı kentdaşların hayat kalitesinin iyileştirilmesi, engelli araçlarının şarj istasyonlarının yaygınlaştırılması, araç paylaşımının artırılması, kent bostanı, wi-fi ağının artırılması, ortak kullanım alanlarının iyileştirilmesi, paylaşım ve dayanışma ekonomisinin artırılması, tarihsel, kentsel mirasın korunması, vb. konularda interdisipliner ve bütünsel çözümler geliştirebilecek tasarım, mimarlık, şehir planlama, sosyal bilimler, yazılım, temel bilimler alanlarından konu uzmanları ve öğrencilerin katılımına açıktır. 

Ideathon 11 Ocak günü başlayacaktır. Katılımcı olmak isteyen kişilerin saat 09:30’a kadar etkinlik alanında olması beklenmektedir. Ideathon’a katılmak için kayıt olmak zorunludur. Kayıtlar 10 Ocak 2020 tarihinde saat: 17:00’da kapanacaktır.

Ayrıntılı bilgi, program ve başvuru için tıklayın


Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :