Film Eşliğinde Hoş5: Deconstructivist Architects

mimarizm.com / 23 Ağustos 2022
Mimarlar Derneği 1927 tarafından yüz yüze gerçekleştirilecek “Film Eşliğinde Hoş5" etkinliği, 23 Ağustos Salı günü "Deconstructivist Architects" ile devam ediyor.

Mimarlar Derneği 1927 tarafından yüz yüze yapılacak, “Film Eşliğinde Hoş5 – Deconstructivist Architects ” etkinliği 23 Ağustos Salı günü saat 19.30'da gerçekleşecek.

FİLM HAKKINDA                        

“Deconstructivist Architects”

Michael Blackwood’un yapımcı ve yönetmen koltuğunda oturduğu bir diğer mimarlık belgeseli, “Deconstructivist Architects” (1990), 1980’lerin sonunda post-moderni geride bırakan yeni ve cüretkar bir mimarlık tavrını ele alıyor. Jacques Derrida’nın teorik öncülüğünde dekonstrüktivizmin mimarları, içinde hareket ettiğimiz mekanı inceleyen tasarım yaklaşımlarını sorguluyor.

Peter Eisenman, Frank Gehry, Zaha Hadid, Bernard Tschumi, Coop Himmelblau, Rem Koolhaas, Daniel Libeskind, Michael Sorkin ve Hajime Yatsuka’nın, mimar Philip Johnson küratörlüğünde açılan Museum of Modern Arts’ın (MoMA) Deconstructivist Architecture sergisinin mekanında kaydedilen röportajları bu belgesel aracılığıyla izleyiciyle buluşuyor.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :