Film Eşliğinde Hoş5: "Japan: 3 Generations of Avant-garde Architects"

mimarizm.com / 05 Ağustos 2022
Mimarlar Derneği 1927 tarafından yüz yüze gerçekleştirilecek “Film Eşliğinde Hoş5" etkinliği, 9 Ağustos Salı günü "Japan: 3 Generations of Avant-garde Architects" ile devam ediyor.

Mimarlar Derneği 1927 tarafından yüz yüze yapılacak, “Film Eşliğinde Hoş5 – Japan: 3 Generations of Avant-garde Architects” etkinliği 9 Ağustos Salı günü saat 19.30'da gerçekleşecek.

Film Hakkında

Michael Blackwood’un yapımcılığını ve yönetmenliğini üstlendiği mimarlık belgeseli, “Japan: 3 Generations of Avant-garde Architects” (1989), 20. yüzyıl sonlarına doğru yükselişe geçen çağdaş Japon mimarisinde öne çıkan yedi mimarın modernizm ve teknoloji üzerine kendi ağızlarından yorumları, modern mimarlık yazınının ileri gelen isimlerinden mimar, tarihçi ve akademisyen Kenneth Frampton’ın anlatımıyla bir araya geliyor.

Itsuko Hasegawa, Arata Isozaki, Toyo Ito, Tadao Ando, Kenzo Tange, Fumihiko Maki ve Kasuo Shinohara kendi yenilikçi tasarımlarından yola çıkarak Japon kültürü ile modern mimarlığın teknoloji ve malzemelerinin karşılaşmalarını değerlendiriyor.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :