Film Eşliğinde Hoş5: Beyond Utopia: Changing Attitudes in American Architecture

mimarizm.com / 05 Aralık 2022
Mimarlar Derneği 1927 tarafından yüz yüze gerçekleştirilecek “Film Eşliğinde Hoş5" etkinliği, 6 Aralık Salı günü "Beyond Utopia: Changing Attitudes in American Architecture" ile devam ediyor.

Mimarlar Derneği 1927 tarafından yüz yüze yapılacak, “Film Eşliğinde Hoş5 – Beyond Utopia: Changing Attitudes in American Architecture” etkinliği, 6 Aralık Salı günü saat 19.30'da gerçekleşecek.

Film Hakkında                        

“Beyond Utopia: Changing Attitudes in American Architecture”

Michael Blackwood’un kendi zamanının mimarlık ortamını belgediği yapımlarından, “Beyond Utopia: Changing Attitudes in American Architecture” (1983) isimli belgesel film, Peter Eisenman, Denise Scott-Brown, Robert Venturi, Frank Gehry, Michael Graves ve Philip Johnson’ın 1982 yılında kaydedilen yorumları ile postmodern yaklaşımın anlamlarını ve arkasındaki gerekçelerini tartışıyor. Avrupa modernizmine tepki olarak ortaya çıkan bu yaklaşımı konu alan eser, Mies ve Corbusier mimarlığına alternatif yollar arayan mimarların bu yoldaki tercihlerini tasarımları ve yaşam tarzlarıyla nasıl yansıttıklarını izleyiciyle paylaşıyor.

Aralık 2022 Etkinlikleri


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :