Exlibris AURA Kitap Söyleşileri Devam Ediyor

mimarizm.com / 12 Ekim 2021
Mimarlık, kent ve tasarım alanında yayımlanan kitapların ele alındığı “Exlibris AURA” etkinlik dizisi, Arketon işbirliğiyle, Aykut Köksal, İpek Akpınar ve Yılmaz Değer’in katılımıyla, 27 Ekim Çarşmaba saat 20:00'da gerçekleşecek.

İstanbul Mimarlık ve Şehircilik Araştırmaları Akademisi - AURA İstanbul, mimarlık, kent ve tasarım alanında yayımlanmış kitapların ele alındığı “Exlibris AURA” etkinlik dizisini; mimarlık yazınının klasiklerini, temel kuram kitaplarını ve Türkçe üretilmiş kuramsal kitapları yayımlayan Arketon Yayınları işbirliğiyle sürdürüyor.

Arketon tarafından yayımlanan Bruno Taut’un “Mimarlık Öğretisi” kitabının ele alındığı panel ile başlayan Exlibris AURA, güz döneminde yeni bir etkinlik formatıyla geri dönüyor. Her etkinlikte, yeni bir yayın, Arketon Yayınları'ndan ve sahaftan birer kitap olmak üzere, üç kitap ele alınacak. Aykut Köksal, İpek Akpınar ve Yılmaz Değer’in konuşmacı olacağı etkinliklere, ele alınacak kitaplara ilişkin konuklar da katılabilecek.

Gerçekleşecek etkinlikte ele alınacak kitaplar:

Doğan Tekeli, Çebiş Evi'nden Hisartepe'ye, Yapı Kredi Yayınları, İstanbul 2019.

Atilla Yücel, Duran Her Şey Hareket Ediyor - İstanbul Yazıları, Arketon Yayınları, İstanbul 2019.

Doğan Kuban, 100 Soruda Türkiye Sanatı Tarihi, Gerçek Yayınevi, İstanbul 1970.

Etkinlikte, Pelin Derviş'in Doğan Tekeli ile gerçekleştirdiği özel söyleşiye de yer verilecek.

Etkinlik dizisi, çevrimiçi platformlarda, herkese açık ve ücretsiz olarak ayda bir kez düzenlenerek sürecek. Exlibris AURA’nın güz dönemi kapsamındaki ilk etkinliği ise 27 Ekim Çarşamba günü saat 20.00’de gerçekleşecek.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :