Exlibris AURA

mimarizm.com / 08 Haziran 2021
AURA İstanbul, yeni etkinlik serisi Exlibris AURA’nın ilk oturumunu 9 Haziran’da düzenliyor.

Mimarlık, kent ve tasarım alanında yayımlanan seçilmiş kitapların ele alınacağı Exlibris AURA serisi, her ay bir etkinliğe ev sahipliği yapacak. Etkinlikler, konukların katılımıyla panel ve söyleşiler halinde çevrimiçi platformda gerçekleşecek.

Exlibris AURA serisinin birinci oturumunda, ilk basımı 1938 tarihini taşıyan ve Nisan 2021’de Arketon Yayınları tarafından yeni çevirisi ve yenilenmiş/güncellenmiş görselleriyle yayınlanan, Bruno Taut'un "Mimarlık Öğretisi" adlı kitabına yer verilecek. Aykut Köksal, Zafer Akay ve Pelin Derviş’in konuşmacı olarak katılacağı panel, Nezih R. Aysel’in moderatörlüğünde gerçekleşecek.

9 Haziran Çarşamba günü saat 20.00’de, Zoom platformunda gerçekleşecek etkinliğe katılım herkese açık ve ücretsiz olacak. Eventbrite üzerinden kayıt olan katılımcılara Zoom oturum linki e-posta yoluyla iletilecek.

Detaylı bilgi ve kayıt için tıklayın.

 

*

Bruno Taut “Mimarlık Öğretisi” Kitabı Hakkında

Hüseyin Tüzün’ün, Taut’un Almanca metninden Türkçeye aktardığı “Mimarlık Öğretisi”nin metin editörlüğünü Zeynep Kuban ve Pınar Gökbayrak gerçekleştirdi. Yeni basımın görsel editörlüğünü de üstlenen Aykut Köksal: "Bruno Taut’un “Architekturlehre” başlıklı kitabının Almanca basımı özenli yayınlarla okura ulaşırken, artık kolayca ulaşılamayan Türkçe basımın da titizlikle yeniden ele alınması gerekiyordu. Kitap bu son biçimiyle, hiç kuşkusuz Taut okurlarına yeni ve taze sözler söylemeyi sürdürecektir.”


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :