Cumartesi Aurası: Juhani Pallasmaa ve Hüseyin Yanar

mimarizm.com / 22 Ekim 2021
AURA İstanbul, 23 Ekim Cumartesi saat 16:00'da gerçekleştireceği Güz Dönemi açılış konferansında, Juhani Pallasmaa ile Hüseyin Yanar’ı ağırlıyor.

Mimarlık, iç mimarlık, kentsel tasarım ve peyzaj konularıyla ilgilenen genç katılımcılara tek yarıyıllık yoğun bir çalışma ortamı sunan İstanbul Mimarlık ve Şehircilik Araştırmaları Akademisi - AURA İstanbul’un Sertifika Programı’nın Güz Dönemi başlıyor. 2021 Güz Dönemi’nde mimarlık, şehir ve bölge planlama, iç mimarlık ve çini ana sanat dalı bölümlerinden mezun 18 katılımcı ücretsiz olarak yer almaya hak kazandı. Programa farklı şehirlerden ve disiplinlerden dahil olan katılımcılar, dönem boyunca Tuna Han Koç, Zeynep Altınbaşlı, Zuhal Kol ve Carlos Zarco Sanz yürütücülüğünde projelerini gelişme fırsatı bulacak. Güz döneminde, tüm seminer, konferans ve etkinlikler online platformlarda gerçekleşecek; stüdyo görüşmeleri ise hem online hem de fiziksel mekanda, hibrit bir formatta düzenlenecek.

2021 yılı Güz Dönemi Sertifika Programı’nın açılış etkinliğinde; 2017 yılından itibaren düzenlenen disiplinler arası konferans dizisi “Cumartesi Aurası” kapsamında, Finlandiyalı mimar, yazar ve emekli profesör Juhani Pallasmaa ile mimar ve yazar Hüseyin Yanar konuk olacak. “Mimarlıkta Sanat: İtiraf, Sezgi, Deneyim, Yaşam” başlıklı çevrim içi konferans, 23 Ekim Cumartesi günü Türkiye saati ile 16.00'da Zoom platformunda düzenlenecek.

Stoneline desteğiyle gerçekleşen etkinliğe katılım herkese açık ve ücretsiz olacak. Söyleşi dilinin İngilizce olduğu etkinlikte Türkçe simultane çeviri de yapılacak.

Ayrıntılı bilgi ve kayıt için tıklayın


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :