Ben van Berkel, RIBA + VitrA ile Mimar Sohbetleri'nde

mimarizm.com / 08 Ocak 2020
UNStudio'nun kurucularından Ben van Berkel, RIBA + VitrA ile Mimar Sohbetleri kapsamında 3 Mart günü Uniq İstanbul'da.

Erasmus Köprüsü, Rotterdam, 1990-1996, ©Christian Richters

VitrA, RIBA (İngiliz Kraliyet Mimarlar Enstitüsü) iş birliğiyle Eylül 2018’den bu yana İngiltere’de mimar sohbetleri düzenliyor. Uluslararası mimarlık camiasının öncü isimleriyle çağdaş meslektaşlarının ağırlandığı RIBA + VitrA ile Mimar Sohbetleri’nin 16. buluşması ise Mart ayında Türkiye’de gerçekleştirilecek. UNStudio’nun kurucularından Ben van Berkel'in yer alacağı etkinlikte ofisin son dönem işlerinin yanısıra, mimarlık ve onu şekillendiren unsurlarla ilgili araştırmalar hakkında konuşulacak. Uniq İstanbul’da düzenlenecek etkinlik 3 Mart günü saat 19:00’da gerçekleştirilecek.

©Els Zweerink

RIBA + VitrA ile Mimar Sohbetleri - Ben van Berkel programı ücretsiz olup kayıtlar Şubat ayında VBenzeri üzerinden başlayacaktır. Ayrıntılı bilgi için tıklayın.

 

*

Mimarlık eğitimini Amsterdamdaki Rietveld Akademisinde tamamlayan Ben van Berkel, UNStudio’yu Caroline Bos ile birlikte 1988’de kurdu. Rotterdam’ın simgelerinden Erasmus Köprüsü’nü yapan UNStudio, son dönemde Katar’da metro, Frankfurt’ta karma bir yapı ve Dubai’de Wasl Kulesi gibi projelere imza attı. Stuttgart’ta Mercedes-Benz Müzesi, Hollanda’da Arnhem İstasyonu, Hangzhou’da Raffles City, Londra’da Canaletto Kulesi, New York’ta özel bir villa ve Singapur Üniversitesi Teknoloji ve Tasarım Fakültesi gibi projeleri hayata geçirdi.

Möbius Evi, Het Gooi Hollanda, 1993-1998, ©Christian Richters

2017’de sağlık ve mimarlık konulu sunumuyla TEDx konuşmacısı olan van Berkel, hala Hollanda Dışişleri Bakanlığı İnşaat Endüstrisi Danışma Kurulu’nda görev yapıyor. 2018de insan odaklı teknoloji çözümleri üretmek hedefiyle yola çıkan UNSensei kuran van Berkel; “iPhone döneminde yaşıyoruz ancak mimarlık ve inşaat halen Walkman sürecinde!.. UNSense ile inovatif teknolojileri inşaat sektörüne entegre ederek insanların yaşamını iyileştirmeyi hedefliyoruz” diyor.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :