"RIBA + Vitra ile Mimar Sohbetleri”nde Yeni Dönem Başlıyor

mimarizm.com / 08 Kasım 2019
RIBA + VitrA ile Mimar Sohbetleri, 2019-20 döneminde ilk olarak İskandinavya’dan tanınmış iki mimarlık pratiğini ağırlayacak. Sohbetlerin 12 Kasım’daki konuğu Snøhetta olurken, 28 Ocak’ta ise Dorte Mandrup sahne alacak.

VitrA, RIBA (İngiliz Kraliyet Mimarlar Enstitüsü) iş birliğiyle Eylül 2018’den bu yana İngilterede mimar sohbetleri düzenliyor. Uluslararası mimarlık camiasının öncü isimleriyle çağdaş meslektaşlarının ağırlandığı RIBA + VitrA ile Mimar Sohbetleri’nin ikinci yılındaki ilk konukları, Craig Dykers ve Kjetil Trædal Thorsen olacak. Snøhetta’nın kurucu ortakları, en yeni projelerini sunarak uygulamalarının mimarlık ve peyzaj konusundaki disiplinlerarası yaklaşımlarını anlatacak.

Tüm biletleri satılan 12. buluşma, 12 Kasım’da TSİ 22:00’da Londra’da gerçekleştirilecek ve RIBA’nın YouTube hesabından da canlı izlenebilecek. 28 Ocak’ta düzenlenecek bir sonraki buluşmada ise Dorte Mandrup sahne alacak ve stüdyosunun tasarıma uygulamalı yaklaşımı ve mimarlık pratiği kültürünü geliştirme konusundaki kararlılığı hakkında konuşacak.

RIBA + VitrA ile Mimar Sohbetleri kapsamında bugüne kadar; Pritzker Ödülü sahibi Kazuyo Sejima, Time dergisi tarafından dünyanın en etkili 100 insanından biri olarak gösterilen Sir David Adjaye, Turner ödüllü mimarlık kolektifi Assemble, sosyal konut projeleriyle öne çıkan Kate Macintosh ve Mary Duggan, kâr amacı gütmeyen tasarım stüdyosu Mass Design Group, Londradaki en etkili 30 mimar arasında gösterilen Frida Escobedo, 2018de RIBA Uluslararası Mükemmellik Ödülü'nü kazanan Emre Arolat, mimari ve kentsel tasarımda uluslararası bir figür olarak tanınan Daniel Libeskind, Yorkshire Heykel Parkı’nın ziyaretçi merkezi The Weston’ın mimarları Fergus Feilden ve Edmund Fowles ile RIBA’nın prestijli uluslararası ödülünü 2016’da kazanan Grafton Architects ile 2018 ödülünün sahibi Aleph Zero, konuk edildi. Eylül 2018’de başlayan ve iki yıl sürecek konuşma dizisi; topluma sosyal, ekonomik ve kültürel değerler katmayı amaçlayan ilham verici bir program sunmayı hedefliyor.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :