"RIBA + VitrA ile Mimar Sohbetleri”nde, Kuşaklararası Diyalog Zamanı

mimarizm.com / 30 Mayıs 2019
VitrA’nın RIBA iş birliğiyle İngiltere’de düzenlediği konuşma dizisi kapsamında, “Kuşaklararası Diyalog” etkinliğine 18 Haziran günü Grafton Architects ve Aleph Zero olacak.

UTEC kampüsü, Peru.

VitrA, RIBA (İngiliz Kraliyet Mimarlar Enstitüsü) iş birliğiyle Eylül 2018’den bu yana İngiltere’de mimar sohbetleri düzenliyor. Uluslararası mimarlık camiasının öncü isimleriyle çağdaş meslektaşlarının ağırlandığı RIBA + VitrA ile Mimar Sohbetleri’nin 11. buluşması “Kuşaklararası Diyalog” başlığıyla 18 Haziran’da Türkiye saatiyle 21:00’da gerçekleştirilecek.

RIBA’nın prestijli uluslararası ödülünü 2016’da kazanan Grafton Architects ile 2018 ödülünün sahibi Aleph Zero, Güney Amerika’da hayata geçirdikleri ödüllü eğitim projelerini tartışacak. Etkinlik, Grafton Architects’in ödül kupasını yeni kazanan Aleph Zero'ya sunmasıyla son bulacak.

İrlanda merkezli Grafton Architects, RIBA ödülünü Peru’daki Mühendislik ve Teknoloji Üniversitesi UTEC’in kampüsüyle kazanan Yvonne Farrell ve Shelley McNamara tarafından kuruldu. 2018 yılında Venedik Mimarlık Bienali’nin küratörlüğünü yapan ikili, mimarideki olağanüstü global katkılarından dolayı Dublin’deki University College’ın verdiği Ulysses Madalyası’na sahip. Aleph Zero ise Brezilya'daki Çocuk Köyü projesiyle ödül almaya hak kazanan Gustavo Utrabo ve Pedro Duschenes tarafından kuruldu. RIBA’nın Uluslararası Gelişen Mimar ve ArchDaily Yılın Binası ödüllerinin yanı sıra, Oscar Niemeyer Ödülleri kapsamında üçüncülük ödülü kazanan Aleph Zero’nun işleri, geçtiğimiz yıl Venedik Mimarlık Bienali’ndeki Brezilya Pavyonu’nda sergilendi.

Çocuk Köyü projesi, Brezilya

RIBA + VitrA ile Mimar Sohbetleri kapsamında bugüne kadar; Pritzker Ödülü sahibi Kazuyo Sejima, Time dergisi tarafından dünyanın en etkili 100 insanından biri olarak gösterilen Sir David Adjaye, Turner ödüllü mimarlık kolektifi Assemble, sosyal konut projeleriyle öne çıkan Kate Macintosh ve Mary Duggan, kâr amacı gütmeyen tasarım stüdyosu Mass Design Group, Londra’daki en etkili 30 mimar arasında gösterilen Frida Escobedo, 2018’de RIBA Uluslararası Mükemmellik Ödülü'nü kazanan Emre Arolat, mimari ve kentsel tasarımda uluslararası bir figür olarak tanınan Daniel Libeskind, Yorkshire Heykel Parkı’nın ziyaretçi merkezi The Weston’ın mimarları Fergus Feilden ve Edmund Fowles konuk edildi. Eylül 2018’de başlayan ve iki yıl sürecek konuşma dizisi; topluma sosyal, ekonomik ve kültürel değerler katmayı amaçlayan ilham verici bir program sunmayı hedefliyor.

Ayrıntılı bilgi için tıklayın.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :