'Atmosferler' Jürisi Studio-X'te

mimarizm.com / 27 Şubat 2017
Nil Aynalı Eğler ve İsmail Eğler tarafından İTÜ Mimarlık Fakültesi'nde yürütülen 'Atmosferler' dersinin jüri sunumları, 4 Mart Cumartesi günü Studio-X Istanbul'da gerçekleşecek.

İTÜ Mimarlık Fakültesi 2016-2017 güz döneminde, Nil Aynalı Eğler ve İsmail Eğler tarafından yürütülen Atmosferler dersi, öğrencilerin seçtikleri bir mekan ile yoğun ilişkiye geçecekleri, mekana ilişkin kişisel kavrayışlarını oluşturacakları ve mekanda gizli potansiyelleri, bedensel deneyime dayalı bir sanatsal enstalasyon üreterek açığa çıkaracakları bir süreç şeklinde kurgulandı.

Dönemin ilk yarısı, bu sürecin kavramsal altyapısını oluşturacak derslerden, ikinci yarısı ise mekan seçimi, kavramsal çerçeve kurma ve öneri geliştirmeye dayalı atölye çalışmasından oluştu.

Sezgiselliği ön plana alan bir mekansallık anlayışı içinden geliştirilen öneriler, 4 Mart 2017 Cumartesi günü, mimar ve sanatçılardan oluşan bir jüri ile birlikte değerlendirilecek. Katılıma açık olarak gerçekleşecek sunumlar, Studio-X Istanbul'da 11:00 - 16:30 saatleri arasında izlenebilir. 

İTÜ Mimarlık Fakültesi 2016-2017 Güz Dönemi
Yer ve Tasarım Üzerine Deneysel Çalışmalar

Dönem Sonu Jürisi:
Nevzat Sayın
Yeşim Ustaoğlu
Nilüfer Kozikoğlu
Faysal Soysal
Buşra Tunç

Ders kapsamında geliştirilen önerilerden birinin seçilerek, önümüzdeki dönemde Yoğunluk sanat inisiyatifi işbirliğiyle hayata geçirilmesi planlanıyor. 


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :