"Süblim / Sublime"

mimarizm.com / 25 Ağustos 2015
"Süblim / Sublime"


YOĞUNLUK ve Artnivo.com işbirliğiyle 14. İstanbul Bienali'nin paralel etkinliği olarak gerçekleştirilen SÜBLİM / SUBLIME adlı enstalasyon, 5 Eylül Cumartesi günü Zorlu PSM'de ziyarete açılıyor.


İsmail Eğler, Nil Aynalı Eğler, Elif Tekir ve Nezih Vargeloğlu tarafından 2013 yılında kurulan ve mekânı sanatsal üretimin başlangıç noktası olarak ele alan YOĞUNLUK, bienale eşlik edecek yeni sergisinde, Zorlu PSM'nin görkemli giriş cephesine bir sis enstalasyonu yerleştiriyor.

Cephenin gridal düzenini izleyen sistemden, farklı zamanlarda farklı yoğunluklarda verilen sis kümeleri dinamik bir kompozisyon oluşturuyor. Rüzgârın hareketiyle şekilden şekle giren kompozisyon, sonsuz olasılıklı bir imge üretiyor. Cephenin yüzeyinde ilk ortaya çıktığı anda 'seyredilen' bir imge olan sis, cepheden dağılırken zerrecikler halinde etrafa yağıyor ve 'hissedilen' bir şey haline geliyor. Enstalasyon sayesinde bu 'yüce' cephe katıdan gaza süblimleşen bir nesneye; giriş meydanı ise önce göze, sonra tene dokunan bir deneyim alanına dönüşüyor.SÜBLİM / SUBLIME, 5 Eylül - 1 Kasım 2015 tarihleri arasında Zorlu PSM ana giriş mekânında izlenebilir.

Ziyaret Saatleri:
Pazartesi - Cuma 10:00 - 19:00
Cumartesi - Pazar 10:00 - 14:00, 17:00 - 19:00

Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :