AURA Forum: Tasarımcılara Açık Çağrı

mimarizm.com / 11 Kasım 2020
AURA İstanbul; tasarımın herhangi bir alanında eğitim alan üniversite öğrencileri, genç profesyoneller ve deneyimli tasarımcıların üretimleri üzerinden tasarım disiplinleri arasındaki diyalogu güçlendirmeyi hedeflediği AURA Forum için açık çağrıda bulunuyor.

Tasarımcılar Buluşuyor

AURA İstanbul farklı disiplinlerden tasarımcıların özgün projelerini paylaşabilecekleri yeni bir platform olan AURA Forum için açık çağrıda bulunuyor.

Program, tasarımın herhangi bir alanında eğitim alan üniversite öğrencileri, genç profesyoneller ve deneyimli tasarımcıların üretimleri üzerinden tasarım disiplinleri arasındaki diyalogu güçlendirmeyi hedefliyor. Bilgi, deneyim, fikir, hikaye, süreç, yöntem ve kaynakların paylaşılarak, daha geniş bir alana yayılması ile ortak bir zeminde üretimleri tartışma fırsatı sunuyor.

Etkinlik serisi, mimari tasarım, iç mimari tasarım, kentsel tasarım, peyzaj tasarımı, endüstri ürünleri tasarımı, grafik tasarımı, moda tasarımı, süreç tasarımı, yöntem tasarımı vb. tasarım ile ilişkili her alandan başvurulara açık.

Her AURA Forum etkinliğinde başvurular sonucunda davet edilecek 5 tasarımcı 15 dakikalık canlı sunumlar halinde tasarımlarını paylaşma imkanı bulacak. Sunumların ardından düzenlenecek soru - cevap bölümünde ise konukların yanı sıra, izleyenler ile de diyalog kurulması sağlanacak.

Katılım Rehberi

Başvuru için İstenenler:

1- Tasarımın / Projenin İsmi
2- Sunum – tasarıma dair bilgileri içeren sunum dosyası
3- Açıklayıcı Metin – tasarımın hikayesinin, metaforunun ve/veya bağlamının anlatıldığı kısa bir açıklama yazısı (500 kelimeyi aşmamalı.)
4- Diğer materyaller (tercihe bağlı) – tasarımın anlatımını desteklemek adına ek görsel, çizim, haritalama ve referanslar; tasarımın oluşum ve üretim aşamalarını anlatabileceğiniz, isteğe bağlı olarak tasarımınızı tarifleyip, sunabileceğiniz bir video (60 saniyeyi aşmamalı.)
5- CV / Portfolyo / Web Sitesi –  önceki çalışmalarınız hakkında bilgi veren cv, portfolyo, blog veya web sitesi adresi

Etkinlik Takvimi

21 Kasım 2020, Cumartesi 15.00-17.00
5 Aralık 2020, Cumartesi 15.00-17.00
19 Aralık 2020, Cumartesi 15.00-17.00
16 Ocak 2021, Cumartesi 15.00-17.00
30 Ocak 2021, Cumartesi 15.00-17.00

Ayrıntılı bilgi ve başvuru için tıklayın


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :