AURA İstanbul Etkinlikleri Artık Dijital Ortamda

mimarizm.com / 03 Nisan 2020
Dijital ortamda gerçekleşecek ilk Cumartesi Aurası, Fabrizio Casaretto’nun katılımıyla 4 Nisan’da gerçekleşiyor.

Mimarlık, iç mimarlık, kentsel tasarım ve peyzaj konularıyla ilgilenen genç katılımcılara tek yarıyıllık yoğun bir çalışma ortamı sunan İstanbul Mimarlık ve Şehircilik Araştırmaları Akademisi - AURA İstanbul, sertifika programı dahilinde mimarlık, şehircilik, sanat, teknoloji, felsefe dallarında düzenlediği disiplinler arası konferans dizisi “Cumartesi Aurası” buluşmalarını dijital ortama taşıyor. 

4 Nisan’da gerçekleşecek ilk dijital konferansta “Sébah& Joaillier Merceğinden Siyah Beyaz Osmanlı” başlıklı konuşması ile Fabrizio Casaretto yer alıyor. Casaretto, fotoğrafçılığın keşfinden başlayıp Sébah&Joaillier ortaklığına odaklanarak, hem mimari hem sosyal açıdan, bazıları ender bulunan eski fotoğrafların günümüze ne kadar önemli bilgiler aktardığını anlatacak.

Türkçe gerçekleşecek etkinliğe katılım ücretsiz ancak kontenjan sınırlı olacak. Kayıt için tıklayın.

Zoom webinar oturum linki, katılımcılara e-posta yoluyla iletilecek. Etkinlik AURA İstanbul facebook sayfasından da canlı olarak yayınlanacak.

 

*

Fabrizio Casaretto kimdir?

Fabrizio Casaretto, yedi kuşak önce Osmanlı topraklarına yerleşmiş İtalyan ve Fransız kökenli bir Levanten’dir. Fransa’da ekonometri yüksek lisansının ardından, uluslararası hammadde ticareti ve risk yönetimi alanlarında kariyer yaptı. Yazmış olduğu “Finansal Korunma/Hedging” adlı kitabıyla birlikte profesyonel çalışmalarını kurum ve bireylere bu konuda danışmanlık vermeye odakladı. Sébah&Joaillier koleksiyoneri olan Casaretto, bunu fotoğrafçı Polycarpe Joaillier’nin beşinci kuşaktan öz torunu ve aile mirası olarak yapmaktadır.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :